Лекарите признале: За овие сериозни болести пациентите добиваат погрешна дијагноза!

Погрешно дијагностицирање е најчеста медицинска грешка, но и најсериозна. Не е познат податокот колку луѓе се оштетени со погрешна дијагноза, но се проценува ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски утре се враќаат во судница да го застапуваат предметот Монструм. Републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески веќе започнал со ...
сите 452 | | | веќе видена

Дали на кревкиот првосуден систем, сериозно подриен од случајот „Рекет“ му е потребен уште еден скандал? Со нарушено психичко здравје разрешената специјална ...
сите 313 | | | веќе видена

11 години ВМРО-ДПМНЕ не само што ги игнорираше младите и нивните потреби, туку со деструктивните политики го поттикнуваше масовното иселување од државата. ...
сите 222 | | | веќе видена

Катица Јанева наместо во „Шутка“ викендов може да го помине дома со најблиските. Бара да излезе од притвор, а како гаранција дека нема да избега, нуди три ...
сите 150 | | | веќе видена

Врската меѓу двајца припадници на ист хороскопски знак може да биде или совршена, или вистинска катастрофа. Секако дека нема двајца идентични припадници на ...
сите 162 | | | веќе видена

НАТО ги загрижено следи случувањата по нападитесо дронови врз нафтената рафинерија на Саудиска Арабија „Арамко“, изјави шефот на алијансата.„Било каков прекин ...
сите 178 | | | веќе видена

Северна Македонија си ја заврши работата и сега е ред на лидерите на ЕУ да го завршат своето, порача претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск од владата ...
сите 457 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лекарите признале: За овие сериозни болести пациентите добиваат погрешна дијагноза!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: