МАКЕДОНСКАТА ПЕЈАЧКА ИСКРЕНА: Ќерка ми избега, па сама се грижам за внукот

Маја Оџаклиевска со својот внук Лука беше гостинка во Охрид, на фестивалот „Охрид фест- Охридски трубадури“ кој се одржа викендов. Маја секогаш отворено ...
| | веќе видена | слични

Александра Пријовиќ на почетокот на годината го доби своето прво дете, синот Александр,во бракот со Филип Живојиновиќ. Пејачката признала дека би сакала сега ...
| | веќе видена | слични

Македонската водителка на „Бекстејџ“ и инфлуенсерка Миа Костова често е активна на социјалните мрежи. Во последната објава на својот „Инстаграм“ таа објави ...
| | веќе видена | слични

Македонската пејачка Маја Оџаклиевска долги години живее и работи во Србија, моментално таа се повлече од естрадата поради тоа што сега слободното време го ...
| | веќе видена | слични

Маја Оџаклиевска со својот внук Лука беше гостинка во Охрид, на фестивалот „Охрид фест- Охридски трубадури“ кој се одржа викендов. Во дует со колегата Срѓан ...
| | веќе видена | слични

Музичка дива Тина Тарнер (77) веќе десет години не пее, не танцува ниту, пак, сака да се дотерува. Но, големата пејачка е актуелна периодов по мјузиклот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 181 | | | веќе видена

Силна словенечка поддршка за одржување на првата Меѓувладина конференција, која означува старт на пристапните преговори за Македонија со ЕУ до крајот на ...
сите 308 | | | веќе видена

Реакции во јавноста предизвика мејл од Министерството за образование и наука кој наставниците ги испраќаат до родителите на учениците за тоа на какви уреди ќе ...
сите 373 | | | веќе видена

Во врска со настаните кои се случија изминатите денови каде што беа нападнати полициски службеници, се огласи Европскиот полициски синдикат. „Најостро го ...
сите 89 | | | веќе видена

Утрово во кумановската болница, бил нападнат докторот Шукри Фазлиу. Фазлиу вели дека бил нападнат и навредуван од неговиот колега Илбер Исуфи затоа што не ...
сите 78 | | | веќе видена

Економско-социјалниот совет денеска ја одржа својата втора седница предводена од министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска како претседателка, ...
сите 222 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 79 | | | веќе видена

Во попладнивните часови на 25. септември во полициската станица Неготино, 59-годишна жена од овој град пријавила дека била измамена од 18-годишниот А.М. од ...
сите 263 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МАКЕДОНСКАТА ПЕЈАЧКА ИСКРЕНА: Ќерка ми избега, па сама се грижам за внукот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: