Приказна за младиот Горанчо, едно стадо крави и мирот на Кожуф

Македонската одбојкарска легенда Владимир Ѓорчески-Ципа се радува заедно со целокупната македонска јавност за прикажаните игри и резултатите на ...
| | веќе видена | слични

На работа ви паѓаат нозете од умор, напорниот шеф ви прави неподнослив притисок, едвај стигнувате да ги извршите зададените обврски и имате чувство дека очајно ...
| | веќе видена | слични

Со Тања Трајковска, препознатливото лице од ТВ-екраните, и по изглед и по збор, муабетиме на тема цвеќиња. Уште е романтична, уште верува во убавите манири и ...
| | веќе видена | слични

Петар Горко – 30 години на театарската сцена Познатиот македонски актер Петар Горко, на 12 септември, одбележа 30 години на театарските штици, јубилеј што во ...
| | веќе видена | слични

Црвенокосата витка девојка со кусо име од три букви, со своите нежни и искрени зборови, за брзо време успеа многумина да „натера“ да ја засакаат поезијата. ...
| | веќе видена | слични

Пред 6.000 години нашиот мозок стана способен да чита, а сега е во опасност повеќе отколку што можеме да си замислиме. Тоа е појава насекаде околу нас. На ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Поскапувањето на струјата ќе ги качи цените на многу производи и услуги, а тоа најмногу ќе се одрази по џебот на граѓаните, велат синдикалците. Од Независните ...
сите 270 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 246 | | | веќе видена

Како се ситни времето за конституирање на Собранието и за формирање на нова влада, така се разгорува битката во албанскиот политички блок за тоа кој ќе биде ...
сите 45 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Приказна за младиот Горанчо, едно стадо крави и мирот на Кожуф

Од:
До кого (е-маил):
Порака: