Владата ќе субвенционира замена на печки на дрва со инвертери во Скопје, Тетово, Битола и Кичево за намалување на загадувањето


Жителите на Скопје, Тетово, Битола и Кичево кои ќе ги заменат печките на дрва со инвертер клими ќе добијат субвенции од Владата. Висината на субвенцијата ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Отворен ден за иницијативи од невладините организации за намалување на загадувањето на воздухот ќе организира денеска Владата од 13,30 часот. Целта на настанот ...
| | веќе видена | слични

Се доцни со мерките кои допрва ќе се воведат – за Телма коментираат од О2 Иницијатива, како одговор на најавите на Владата дека ќе се делат субвенции на луѓето ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Од програмата за намалување на аерозагадувањето за 2019 со два милиони евра, нема ништо реализирано, а објавена e само една јавна набавка за која сè уште нема ...
| | веќе видена | слични
3 копии

О2 Иницијативата за чист воздух преку соопштение реагира на интервјуто на заменик министерот за животна средина, Јани Макрадули, дадено за „Слободен печат“. ...
| | веќе видена | слични

O2 Иницијатива испрати реакција за неисполнувањето на Планот за чист воздух, која интегрално ја пренесуваме до јавноста: "Заменик министерот за животна ...
| | веќе видена | слични

Густ чад предизвикан од палење на повеќе од 300 гуми ги исплаши викендов граѓаните на струмичкиот регион, во околината на село Костурино. Пожарот не ја зафатил ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата има план и програма како да се справи со загадувањето на трајна основа, а тоа е да се дејствува во изворите на загадувањето, изјави за „Слободен печат“ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Мод мотото „Доста е! Стоп за насилството врз здравствените работници“ денеска во 11 часот ќе се одржи протест на здравствените работници, по неодамнешните ...
сите 186 | | | веќе видена

 Дали ова ќе биде вашиот среќен ден? Дали работите ќе ви одат од рака? Што ви предвидува хороскопот – на кое поле ѕвездите ви се наклонети и каде постојано ќе ...
сите 176 | | | веќе видена

28-годишниот Његош Радосавлјевиќ, припадник на Пожарникарно-спасувачката екипа настрадал кога паднал од чамец, затоа што неговиот другар Слободан К. нагло го ...
сите 62 | | | веќе видена

Преговори во живо на телевизија 24 – новиот закон за јавно обвинителство на масата на отворено. Ќе има ли правда или ќе се вкорени неправдата – кој ги брани ...
сите 175 | | | веќе видена

Која била улогата на владиниот генерален секретар, Драги Рашковски во тендерот за набавка на радарска опрема во М НАВ? Дали во целиот случај има малверзации ...
сите 101 | | | веќе видена

После нападот на саудиските нафтени построенија , многумина ги мачат прашањата: Како нација која има 6 најголем воен буџет на светот и 6 врвни противвоздушни ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата ќе субвенционира замена на печки на дрва со инвертери во Скопје, Тетово, Битола и Кичево за намалување на загадувањето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: