Лоренс Оливие и Вивиен Леих: Тажна вистина за една од најголемите романси на 20-тиот век

Лоренс Оливие е еден од најдобрите актери на сите времиња. Тој е роден 1907 година во англискиот град Доркинг. Номиниран е 10 пати за престижната награда ...
| | веќе видена | слични

Австралискиот глумец Лиам Хемсворт за веста дека сопругата Мајли Сајрус има врска со жена, дознал од социјалните мрежи, тврди негов близок пријател. Тој за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лиам Хемсворт за веста за разводот од сопругата Мајли Сајрус слушнал на најнепријатен можен начин – преку социјалните мрежи! Така барем тврди непознат извор ...
| | веќе видена | слични

Се верува дека актерката Џенифер Лоренс го изговорила судбоносното „да“ на свршеникот Кук Марони. Марони е директор на галерија, а со актерката е виден во ...
| | веќе видена | слични

 Планирањето венчавка не е воопшто лесно, бидејќи многу нешта се надвор од ваша контрола. Тара Фолеј, девојка од Тексас, се соочила со една ваква ситуација. ...
| | веќе видена | слични

Факт е дека сè повеќе пријателства меѓу младите луѓе на социјалните мрежи прераснуаат во вистински и силни пријателства, па дури и брак. Убавата и паметна ...
| | веќе видена | слични

Покрај тоа што е премиер на Велика Британија, Борис Џонсон е и татко на пет деца. Четири од нив ги добил во брак со Марина Вилер, законската сопруга, додека ...
| | веќе видена | слични

Останато

Kазни ќе следат и за компаниите кои по објавувањето на листата се нашле на неа и тогаш ги исплатиле платите на вработените, вели директорката на УЈП Сања ...
сите 227 | | | веќе видена

Собранието на денешната конститутивна седница на предлог на Верификациската комисија ги верификуваше мандатите на 120-те пратеници на десеттиот парламентарен ...
сите 270 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски најави дека неговата партија ќе биде фокусирана да состави парламентарно мнозинство и да ја состави новата ...
сите 357 | | | веќе видена

Поранешната обвинителка од СЈО, Ленче Ристоска вчера вечерта преку Фејсбук силно реагираше на изјават на претседателот Стево Пендаровски од Пелинце, кој кажа ...
сите 246 | | | веќе видена

Како се ситни времето за конституирање на Собранието и за формирање на нова влада, така се разгорува битката во албанскиот политички блок за тоа кој ќе биде ...
сите 45 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лоренс Оливие и Вивиен Леих: Тажна вистина за една од најголемите романси на 20-тиот век

Од:
До кого (е-маил):
Порака: