Танасоски: На граничните премини се врши засилена контрола согласно препораките од АХВ


4 копии

Царинската управа врши засилени контроли на граничните премини согласно препораките од Агенцијата за храна и ветеринарство за првенција од свинската чума.Ова ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Директорот на Царинската управа, Ѓоко Танасоски и регионалниот директор на холандското непрофитно бизнис здружение РЕАКТ Б.В., Ели Муфишовски денеска потпишаа ...
| | веќе видена | слични

Здружението РЕАКТ опфаќа повеќе од 270 членки, чии цели се заштита на потрошувачите и легитимниот бизнис во борба со трговијата со фалсификувана и пиратска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Подобување на ефикасноста на системот на кривична правда и обезбедување на брзи, транспарентни и ефикасни предистражни и истражни постапки во борбата со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Основната задача на Истражните центри треба да биде ефикасно и ефективно спроведување на кривичната постапка, за која се надлежни јавните обвинители, нагласи ...
| | веќе видена | слични

Подобрување на ефикасноста на системот на кривична правда и обезбедување на брзи, транспарентни и ефикасни предистражни и истражни постапки во борбата со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Царината во последните две години има преземено повеќе мерки за олеснување на трговијата и царинската постапка. Од 1 јуни годинава почна примената на системот ...
| | веќе видена | слични

Ова го соопшти директорот на Царинската управа Ѓоко Танасоски на прес-конференција во Сојузот на стопански комори одговорајќи на новинарско прашање за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вкупно 171 предмет презело Јавното обвинителство на Република Северна Македонија од Специјалното јавно обвинителство, велат од ЈОРСМ за МИА. – Јавното ...
сите 298 | | | веќе видена

Собранискиот спикер Џафери го врати на доработка предлогот за анкетната комисија за СЈО кој пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ го достави до него и им даде рок ...
сите 355 | | | веќе видена

Се најавува нова преговарачка рунда за законот за јавно обвинителство и идниот статус на институцијата што треба да го наследи СЈО. Утре се споменува како ...
сите 289 | | | веќе видена

Иако сериозните мажи покрај себе сигурно сакаат амбициозна и зрела партнерка, повеќето од нив стравуваат од жените кои се родени во овој хороскопски знак. ...
сите 41 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев нагласува дека ќе седне на маса со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во врска со законот за јавно обвинителство, но откако ...
сите 187 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Танасоски: На граничните премини се врши засилена контрола согласно препораките од АХВ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: