Ернандес: Знаевме дека Србија е многу висок тим и пробавме да го искористиме тоа


Победата на Аргентина над Србија во вчерашното четврт-финале на СП во кошарка изненади многумина во кошаркарскиот свет, а селекторот Серхио Ернандес откри како ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Аргентина денеска го игра финалето од СП 2019 против Шпанија, а „гаучосите“ сигурно немаше да бидат дел од мечот за трофејот доколку во своите редови го немаа ...
| | веќе видена | слични

По две недели возбудувања, конечно дојде кулминација на Светското првенство во кошарка. Шпанија и Аргентина се репрезентациите кои попладнево од 14 часот ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи утре напладне под посебни протоколи поради коронавирусот во салата под Големата купола ...
сите 213 | | | веќе видена

Пазарот на електрична енергија е либерализиран за сите потрошувачи, вклучувајќи ги и домаќинствата, соопшти ЕСМ. Како што наведуваат од компанијата во ...
сите 238 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери се уште не испратил до претседателот на државата Стево Пендаровски известување дека Собранието е ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ернандес: Знаевме дека Србија е многу висок тим и пробавме да го искористиме тоа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: