Нова, различна и модерна: Погледнете ја Дани Димитровска во новиот спот ВИДЕО


По албумот „Град за љубов“ со поп-џез призвук, една од највредните пејачки на нашата естрада се враќа на својот претпознатлив рок-стил. Новата рок-тема на Дани ...
| | веќе видена | слични

Поранешната сопруга на пејачот Даниел Кајмакоски заплива во естрадните води. Кристина Димитревска во соработка со раперот Андреј Миске ја објавија нивната ...
| | веќе видена | слични

Станува збор за песната која ќе биде искористена како насловна нумера во продолжението на филмот „Чарлиевите ангели“. На средината на ноември излегува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кон средината на ноември излегува новото (трето по ред) продолжение на популарното филмско остварување „Чарлиеви ангели“, во кое главните улоги ги играат ...
| | веќе видена | слични

Младата и талентирана тринаесет годишна Ајлин Акифовска од Битола неодамна го сними својот прв кавер. Станува збор за песната на Александра Јанева „Врати ми го ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сопругата на холандскиот амбасадор во Либан почина денеска од повредите со кои се здоби во експлозијата што се случи во пристаништето во Бејрут во вторникот, ...
сите 479 | | | веќе видена

Во РЕК Битола денеска се одржа состанок на членовите на Управниот одбор на АД ЕСМ и на раководството на комбинатот на кој се донесе Акционен план за ...
сите 324 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 249 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Вангел Божиноски, архитект, новинар и туристички водич, одговори на реакциите во јавноста за новата собраниска сала во која се одржа конститутивната седница на ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нова, различна и модерна: Погледнете ја Дани Димитровска во новиот спот ВИДЕО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: