АВ Охрид четвртопласиран на Меѓународниот турнир „Георги Христов“ во Бугарија

Охрид, 11. септември 2019 (ИНПРЕС) – Кошаркарите на АВ Охрид се враќаат со освоено четврот место на Меѓународниот турнир „Георги Христов“, кој се одржа во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претставникот на Гостивар во Првата македонска кошаркарска лига, екипата на КК Гостивар го совлада Пелистер со 103-83 во вториот подготвителен натпревар за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во просториите на Кошаркарската федерација на Северна Македонија денес беше одржана жрепка за натпреварувачките броеви на клубовите кои претстојната сезона ќе ...
| | веќе видена | слични

МЗТ Скопје Аеродром на свој терен против Куманово ќе ја започне одбраната на титулата во кошаркарското првенство, беше одлучено на денешната ждрепка. ...
| | веќе видена | слични

Денеска, во просториите на Кошаркарската федерација на Македонија беше одржан ждрепката за новата натпреварувачка сезона. Првата машка лига која годинава ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Суспендираните полицајци во битола да се вратат на работа, да се земе предвид психолошкиот момент, побара на протест полицискиот синдикат. Поддршка добија и од ...
сите 267 | | | веќе видена

Во македонското судство се е можно па така и обвинето лице за кое е одредена мерка домашен притвор да бара од судот почести рочишта, но судот тоа барање да го ...
сите 218 | | | веќе видена

УТРЕ ПОЧНУВА УЧЕБНАТА ГОДИНА Во услови на пандемија предизвикана од појавата и ширењето на вирусот Ковид-19, утре официјално започнува новата учебна година во ...
сите 110 | | | веќе видена

Вицепремиерот на Бугарија Красимир Каракачанов некогаш премногу ја сака Македонија, ама на погрешен начин, рече Зоран Заев во вечерашното интервју за ТВ Стар ...
сите 233 | | | веќе видена

Турција и предложи на Русија конфликтот во Нагорно-Карабах да се реши со испробан метод, по примерот на сирискиот модел, изјави турскиот министер за надворешни ...
сите 266 | | | веќе видена

Во Општина Центар Жупа во новата 2020/2021 учебна година, за дел од ученците, пред се во подрачните училишта, ќе има настава со физичко присуство, а за дел ...
сите 144 | | | веќе видена

Почитувани медиуми, по вчерашните објави на социјалните мрежи, денес веќе и на интернет порталите за веста дека медицински сестри се одлеваат од јавното ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АВ Охрид четвртопласиран на Меѓународниот турнир „Георги Христов“ во Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: