Просечна плата во Microsoft Хрватска 6.000 евра

Жена од БиХ која отишла во Норвешка, раскажува колку овој „рај“ се променил во последните години. Таа веќе неколку години работи во кујна во дом за стари ...
| | веќе видена | слични

Останато

Не сакаат да се договориме затоа што сакаат да имплементираат правно насилие во пресметката со политичките неистомисленици. Не сум оптимист, убеден сум дека не ...
сите 546 | | | веќе видена

Вкупно 171 предмет презело Јавното обвинителство на Република Северна Македонија од Специјалното јавно обвинителство, велат од ЈОРСМ за МИА. – Јавното ...
сите 175 | | | веќе видена

Немаат само тинејџерите “влажни соништа“и возрасните можат да го доживеат врвот во сон, потврдува науката...Можеби оваа теорија за доживување на “врв“ кога сте ...
сите 40 | | | веќе видена

Властите им објавија војна на лажните вести, пропагандата и дезинформациите. Премиерот Зоран Заев, на првиот состанок на акционата група за координирање на ...
сите 55 | | | веќе видена

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева останува во притвор, откако судијата на претходна постапка ја одбил понудената гаранција во имот, а ...
сите 234 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Просечна плата во Microsoft Хрватска 6.000 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: