Џемови,торти,салати,сокови...Повеќе од 800 посетители ги пробаа специјалитетите од праска на првата хуманитарна „праскијада“ 2019 која неодамна се одржа во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сертификати за успешно завршена обука за угостителски вештини денеска ќе им бидат врачени на лица со попреченост што во изминатиот период успешно ја завршија ...
| | веќе видена | слични

Со цел афирмација на нивните способности и ново стекнати вештини, како и нивно социјално и економско зајакнување, ќе се случи свечено доделување на сертификати ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Домот е наш 2 е работилница која ќе се одржи на 21ви септември во мензата на студентскиот дом „Гоце Делчев“ во Скопје. Работилницата ќе биде во форма на кратки ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Никакви понови факти не понудија бомбите за случајот за Мартин Нешковски, Смилковското езеро и смртта на Никола Младенов, трите клучни бомби со кои серијата ...
сите 238 | | | веќе видена

Јавниот обвинител Љубомир Јовески, вели дека во потрагата по парите од торбата „Луј Витон“, која јавноста ја виде на објавените снимки од криминалната афера ...
сите 222 | | | веќе видена

За овие хороскопски знаци се тврди дека се досадни и неиновативни во креветот. Без многу фантазија, меување пози… А најлошото од се е што мислат дека се богови ...
сите 159 | | | веќе видена

Извори во одбраната на луѓе инволвирани во предметите на СЈО тврдат дека најмалку еден од заштитените сведоци од случаите кои беа водени во сега згаснатата ...
сите 156 | | | веќе видена

 Долгорочните односи може да бидат погубни за вашата сексуална желба и задоволство. Сексуалните проблеми влијаат на една третина од младите и средовечните ...
сите 23 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Праскијада 2019

Од:
До кого (е-маил):
Порака: