Џемови,торти,салати,сокови...Повеќе од 800 посетители ги пробаа специјалитетите од праска на првата хуманитарна „праскијада“ 2019 која неодамна се одржа во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сертификати за успешно завршена обука за угостителски вештини денеска ќе им бидат врачени на лица со попреченост што во изминатиот период успешно ја завршија ...
| | веќе видена | слични

Со цел афирмација на нивните способности и ново стекнати вештини, како и нивно социјално и економско зајакнување, ќе се случи свечено доделување на сертификати ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Домот е наш 2 е работилница која ќе се одржи на 21ви септември во мензата на студентскиот дом „Гоце Делчев“ во Скопје. Работилницата ќе биде во форма на кратки ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Со создавањето на услови за сместување на децата во претшколски установи – градинки и дневни центри за ран детски развој, создадовме простор од две недели, до ...
сите 449 | | | веќе видена

Бугарски академици, историчари, политичари сегашни и поранешни, деновиве водат агресивна кампања за сквернавење на ликот и делото на апостолот на македонското ...
сите 120 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 115 | | | веќе видена

Претепан лекар или медицинска сестра во клиника, секојдневна слика во македонското здравство. Неколку дена по ред јавноста е сведок на немилите настани што се ...
сите 60 | | | веќе видена

Во утринската емисија на БТВ Новините денеска проф. Кирил Топалов, член на бугарскиот дел од Заедничката македонско-бугарска комисија за прашања од историјата ...
сите 75 | | | веќе видена

Во тек се анализи и планови за воведување евентуално на нови мерки за спречување на понатамошното ширење на вирусот. Наша стратегија и цел е навремено да ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Праскијада 2019

Од:
До кого (е-маил):
Порака: