Струга и селата со слабо водоснабдување по синоќешното невреме

3 копии
3 копии

Охрид, 12. септември 2019 (ИНПРЕС) – Локалната самоуправа предводена од СДСМ и градоначалникот Константин Георгиески нема за цел да го направи Охрид подобро ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Од ОК на ВМРО ДПМНЕ со обвинувања за недомаќинско работење до локалната власт и директорот на МЈП „Проаква“ – РЕ „Водовод“, Владимир Алексијоски. Дали е во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Катица Јанева замина во историјата, прашањето кое преостанува е каков статус ќе добијат специјалните обвинители на кои со разрешувањето на Јанева им престана ...
сите 311 | | | веќе видена

По државниот секретар на САД, Мајк Помпео, честитика по повод Денот на независноста - 8 Септември и 28-годишната унитарност и самостојност денеска беше ...
сите 199 | | | веќе видена

Протестот против насилството врз здравствените работници го наиде на поддршка и кај власта. Ресорниот министер Венко Филипче ќе присуствува на собирот закажан ...
сите 165 | | | веќе видена

Боите на Македонија се оние што доминираат на бабините скутници, веленца, килими, миленца, шамии, чорапи, елеци, фанели: црвената, црната и жолтата. Боите на ...
сите 90 | | | веќе видена

На дело се случува рушење на правната држава и правниот систем, со цел Зоран Заев да создаде нова Катица на местото на Катица Јанева и на тој начин да продолжи ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Струга и селата со слабо водоснабдување по синоќешното невреме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: