(Видео) Манекенка од 127 килограми се прошета по модната писта, држејќи се за градите


Американската плус-сајз манекенка Тес Холидеј (34) минатата недела се прошета по пистата на Њујоршката модна недела, држејќи се за градите. Таа ги покажа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На настанот наречен Fashion For Relief во Лондон, 49-годишната манекенка, Наоми Кемпбел беше во центарот на вниманието зарди нејзиниот црн секси фустан . ...
| | веќе видена | слични

Викторија Бекам ја доби поддршката од целото свое семејство на ревијата на која ја презентираше колекцијата пролет/лето 2020 во Лондон. 44-годишниот Дејвид ...
| | веќе видена | слични

Ешли Греам, најпознатата plus-size манекенка, покажа дека и за време на бременоста можете да чекорите на модната писта, а нејзиното појавување на ревијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Манекенката се потруди со стајлингот да ги засени сите присутни. Наоми Кембел предизвика голем број на коментари и позитивни и негативни. Таа на црвениот тепих ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вчерашниот ден донесе интересни случувања во делувањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ која во последниот период ги зајакна своите активности на улиците иако малку ...
сите 237 | | | веќе видена

Значителен и суштински напредок во борбата против корупцијата постигна Република Македонија, што се должи на посветеноста, мерките и политиките на Владата ...
сите 205 | | | веќе видена

Силна словенечка поддршка за одржување на првата Меѓувладина конференција, која означува старт на пристапните преговори за Македонија со ЕУ до крајот на ...
сите 294 | | | веќе видена

Реакции во јавноста предизвика мејл од Министерството за образование и наука кој наставниците ги испраќаат до родителите на учениците за тоа на какви уреди ќе ...
сите 356 | | | веќе видена

Во врска со настаните кои се случија изминатите денови каде што беа нападнати полициски службеници, се огласи Европскиот полициски синдикат. „Најостро го ...
сите 22 | | | веќе видена

Четвртиот пакет мерки за поддршка на економијата ќе биде објавен денеска, а дел од мерките ќе бидат даночни олеснувања за одредени сектори. Владата планира од ...
сите 225 | | | веќе видена

Нема потреба од рестрикции и карантини, но ако има значајна промена на епидемиолошката слика првиот чекор би бил некоја форма на поблаги рестриктивни мерки, ...
сите 245 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Манекенка од 127 килограми се прошета по модната писта, држејќи се за градите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: