Потпишување на договори за ИПАРД 2

3 копии

Ефикасно се искористуваат европските фондови во агросекторот, рече денеска министерот за земјоделство Трајан Димковски при посетата на винарницата ,,Мовино”, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Државата ќе интервенира во лозарството, овие денови ќе се седне со лозарите за да се дизајнира најавената интервентна мерка, со цел да се извлече максимум. Ќе ...
| | веќе видена | слични

Тој ја посети винарницата ,,Мовино", во која капацитетот е зголемен од четири на пет милиони литри вино, благодарение на поддршката од ИПАРД програмата, но и ...
| | веќе видена | слични

Дополнително ќе се крои интервентната мерка од државата за поддршка на лозарите годинава, поради намалените приноси на грозјето од сушата – најави денеска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Мерката “МojДДВ” со која граѓаните остваруваат право на поврат на дел од платениот ДДВ и со тоа влијаат кон адресирање на сивата економија е еден од неколкуте ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Сите фармери кои набавиле пчелни матици, нерези или назимки од 1 јануари до 30 септември годинава, од денеска ќе можат да поднесуваат барања за финансиска ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заменик директорот на Агенцијата за финанансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, Авдул Селам Селами, денеска се придружи и ја поддржа кампањата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменик-директорот на Платежната агенција, Авдул Селам Селами, денеска од скопската општина Чаир најави дека официјално се вклучува во кампањата „Мој ДДВ“. Со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 181 | | | веќе видена

Фокусот на соработката на Министерството за финансии со Развојната програма на Обединетите Нации (УНДП) во следниот период, ќе биде подобрување на управувањето ...
сите 500 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 200 | | | веќе видена

Во врска со настаните кои се случија изминатите денови каде што беа нападнати полициски службеници, се огласи Европскиот полициски синдикат. „Најостро го ...
сите 89 | | | веќе видена

Ако од денеска до 10 октомври сите, ама баш сите до еден, се придржуваме на три толку прости правила (два метра, маска, миење раце) на 11 октомври може да ...
сите 78 | | | веќе видена

Економско-социјалниот совет денеска ја одржа својата втора седница предводена од министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска како претседателка, ...
сите 222 | | | веќе видена

Некогаш тоа беше само шега на шегобијците од К-15, меѓу нив и советникот во Владата на СДСМ Бубо Каров. Сега тоа веќе не е шега туку официјален вокабулар на ...
сите 82 | | | веќе видена

Во попладнивните часови на 25. септември во полициската станица Неготино, 59-годишна жена од овој град пријавила дека била измамена од 18-годишниот А.М. од ...
сите 265 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Потпишување на договори за ИПАРД 2

Од:
До кого (е-маил):
Порака: