(Видео) Заев: Со поддршката на ЕУ и Светска банка се подобруваат условите за живот на граѓаните


Во Клуб на пратеници денеска се одржа завршниот настан од реализацијата на проектот за рурална инфраструктура финансиран од ИПА-грант од ЕУ и општинско ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Фонд за иновации и технолошки развој ги презентираше инструментите за финансиска поддршка на домашните компании пред членките на Македонската банкарска ...
| | веќе видена | слични
12 копии

САД се 25 години вистински пријател на Република Северна Македонија, кој на дело ја покажува важноста на градењето мостови меѓу државите. Иако не се само ...
| | веќе видена | слични

 Иако не се само бројките тие што ја покажуваат посветеноста на народот на САД на просперитот на партнерската држава на Балканот, тие се импресивни, рече ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот Милевски ја запозна амбасадорката Брнз со работата на министерството како и за актуелните теми и тековни активности во самото министерство. На ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ова е победничкиот идеен проект изработен од учениците и менторите од ОУ „Даме Груев“ од Битола. Како првонаградено училиште, тимот успеа за својот иновативен ...
| | веќе видена | слични

На состанокот беше разговарано за тековните и идните проекти како и за и аналитичките и советодавните услуги што ги обезбедува банката. Во моментов тимовите на ...
| | веќе видена | слични

Денеска, новата министерка за финансии, Нина Ангеловска го оствари својот прв официјален состанок со директорот на Канцеларијата на Светска банка во земјата, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ќе нѐ има се повеќе, не треба да се обесхрабруваме. Тешка ќе биде битката, но ве уверувам дека на крајот народот ќе ја победи мафијата и ќе дојде правдата и ...
сите 178 | | | веќе видена

Владата ги одобри согласностите за организирање настава со физичко присуство што ги определи Комисијата за барања поднесени од 2 до 14 септември во основните и ...
сите 247 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Меморандум за забрзување на процесот на интеграција на Македонија во ЕУ; Меморандум за формирање на Координативен комитет за економска соработка и Техничка ...
сите 218 | | | веќе видена

Заплашување, сеење страв, политички реваншизам и освета се методи на власта за дефокус на јавност од реалните проблеми во државата и замолчување на политички ...
сите 88 | | | веќе видена

Македонија веќе четири месеци го живее вториот бран на коронавирусот, но за власта и министерот за здравство Венко Филипче тоа беше ситуација под контрола. ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Заев: Со поддршката на ЕУ и Светска банка се подобруваат условите за живот на граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: