Најдобри извори на растителни протеини за спортисти и вегани

Многу претходни истражувања покажале дека храната што содржи фолати и лигнани е добра во превенцијата на ракот, односно го намалува ризикот од појава на тумор, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ако секој ден јадете по 12 сливи, и така правите цели два месеци, значително ќе го спуштите нивото на холестерол во крвта, тврдат научниците. Покрај тоа, ќе ги ...
| | веќе видена | слични

 Знаеме дека седењето во текот на целиот ден е штетно за здравјето, но кога ќе се земе предвид денешниот начин на живот, седењето е неизбежно. Но, седењето ...
| | веќе видена | слични

Веројатно сте слушнале за тврдењето дека јаболките можат да го продолжат животот и да спречат појава на многу болести, но дали е тоа вистина или мит? Еве што ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Погледнете за што се е добар циметот за вашето здравје: – Го контролира нивото на шеќер во крвта – Лекува габични инфекции – Ги ублажува симптомите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секој предлог е вреден за внимание, целта ни е да постигнеме договор, изјави денеска премиерот Зоран Заев, прашан за коментар на предлог законот за Јавно ...
сите 638 | | | веќе видена

Сите обвинители од Специјалното јавно обвинителство се враќаат во матичните освен притворената Катица Јанева која од денeска и практично е без работа. Нејзе ...
сите 402 | | | веќе видена

Полицијата поднесе кривична пријава против 31-годишниот С.М. од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при ...
сите 176 | | | веќе видена

ОВЕН Вложувате многу енергија во работата. Овој период ќе дознаете многу нешта кои не сте ги ни претпоставувале. Не трошете време на туѓите грижи и чувајте се ...
сите 136 | | | веќе видена

Криминалците и арамиите коишто се власт не смеат да биат причината која ќе го загорзи датумот за почнување на преговори со Европска Унија, истакна во ...
сите 224 | | | веќе видена

Честите замерки на голманот на Вардар Филип Гачевски кон селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски се главна тема во словенечките медиуми. Ова ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најдобри извори на растителни протеини за спортисти и вегани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: