Деца запалиле душеци во спортска сала - реагирале пожарникарите

4 копии

Таксист од Кавадарци нападнал негов колега од Неготино. Неготинецот се здобил со повреди. Оваа информација за МИА ја потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-На  улица „Мaршал Тито" во Неготино утрово бил нарушен јавниот ред и мир со физички напад од страна на 53- годишник од Кавадарци. Тој управувал кавадаречко ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 И дека СДСМ сака да го закочи целиот процес затоа што сакаат да имплементираат правно насилие во пресметката со политичките неистомисленици. По последната ...
сите 215 | | | веќе видена

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 8 септември. Денеска е Раѓање на Пресвета Богородица. Црквата го востановила овој празник поради ...
сите 21 | | | веќе видена

Според Ројтерс целтата на распределбата на американските трупи е од одбранбен карактер. Американските сили пред се ќе биле концетрирани на воздушната одбрана и ...
сите 345 | | | веќе видена

Новинарот Бранко Героски, кого Ден Дончев, директорот на Фондот за здравство на Македонија (ФЗОМ) го прозва на вчерашната прес-конфренција му одговори во ...
сите 81 | | | веќе видена

Просечната месечна исплатена нето-плата во јули 2019 година, изнесува 25.104 денари и според објавените податоци на Државниот завод за статистика бележи раст ...
сите 46 | | | веќе видена

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева осомничена за случајот „Рекет“ останува во притвор, откако судијата на претходна постапка ја одбил ...
сите 135 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Деца запалиле душеци во спортска сала - реагирале пожарникарите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: