ИМА КРАЈ И НА СЕРИЈАТА НА БРАЗИЛ: „Кариоките“ загубија првпат по 17 меча (ВИДЕО)


Јужноамериканскиот шампион Бразил го запиша првиот пораз по серија од 17 одиграни средби од четвртфиналето на светското првенство во 2018 во Русија. Синоќа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Интер одигра само 1-1 против Славија Прага на свој терен, италијанскиот тим може да биде и среќен со бодот бидејќи гостите водеа до самиот финиш.Интер влезе ...
| | веќе видена | слични

Без победник завршија првите две средби од новата сезона во Лигата на шампионите. Иако Интер и Лион како домаќините важеа на фаворити на хартија против Славија ...
| | веќе видена | слични

Интер ги шокираше своите навивачи на стартот од Лигата на шампионите, но за нивна среќа на крајот извлекоа барем бод (1:1). Славија е аутсајдерот во групата на ...
| | веќе видена | слични

Завршија првите два меча од првото коло во новата сезона од Лигата на шампионите кои стартуваа со почеток од 18,55 часот, во 21,00 часот се играат и останатите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вечерва во „24 анализа“ гостуваше Елвис Шаќири од институт за истражување и анализа на политики „Ромалитико“ кој што посочи дека годинава има зголемување на ...
сите 175 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 189 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Топ Тема“ на телевизија „Телма“ истакна дека опозицијата нема да ја поддржи ...
сите 300 | | | веќе видена

Хируршките амбуланти во струмичката болница се дислоцираа во новиот болнички крак за да се ослободи дополнителен простор за пациенти кај кои е дијагностициран ...
сите 415 | | | веќе видена

Во првите осум месеци на 2020 година до Министерството за внатрешни работи се поднесени 46 преставки за работата на полицијата, изјави вечерва министерот за ...
сите 100 | | | веќе видена

Надлежните институции да ги расветлат сите случаи коишто се во тек и секако конечно по примерот и со Гордана Јанкуловска да завладее правдата и правото во ...
сите 96 | | | веќе видена

Многу родители во Македонија воопшто не знаат како нивните деца ќе учат онлајн од 1 октомври, бидејќи или немаат компјутер, или пак воопшто немаат ниту ...
сите 250 | | | веќе видена

„8 Септември“ пред финансиски колапс, персоналот на Инфективна се десеткува, „Козле“ се полни со мајки и деца заболени од корона вирусот. Во една реченица ...
сите 202 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИМА КРАЈ И НА СЕРИЈАТА НА БРАЗИЛ: „Кариоките“ загубија првпат по 17 меча (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: