Работнички потпишува со Бенџамин!

По серијата засилувања кои ги комплетираше МЗТ Скопје, во последните неколку дена конечно се разбуди и кошаркарскиот великан од Градски парк, па така денеска ...
| | веќе видена | слични

Долго време пасивниот Работнички конечно доведе големо засилување за новата сезона во кошаркарскиот шампионат на Македонија. Минатиот месец во „Градски парк“ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вкупно 171 предмет презело Јавното обвинителство на Република Северна Македонија од Специјалното јавно обвинителство, велат од ЈОРСМ за МИА. – Јавното ...
сите 306 | | | веќе видена

Претставник на извршната власт, ниско во хиерархија, денес призна дека знаел дека ќе има истрага уште таа пред да почне во ЈО.... А замислете што знаат тие ...
сите 249 | | | веќе видена

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева осомничена за случајот „Рекет“ останува во притвор, откако судијата на претходна постапка ја одбил ...
сите 136 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски посочува дека на власта не и одговара да се донесе законот за јавно обвинителство и дека СДСМ сака да го закочи ...
сите 219 | | | веќе видена

Немаат само тинејџерите “влажни соништа“и возрасните можат да го доживеат врвот во сон, потврдува науката...Можеби оваа теорија за доживување на “врв“ кога сте ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Работнички потпишува со Бенџамин!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: