Фотографии што докажуваат дека природата сепак владее со нас

 Во Јужна Кореја не само што ја знаат тајната за вечна младост, туку знаат и како подобро и побезбедно да ги завршат и наједноставните задачи. Зарем знаете ...
| | веќе видена | слични

 Дубаи е дом на многу милијардери, а голем дел од богатите од целиот свет се преселуваат токму овде. Причината е што Дубаи навистина нуди луксуз што не ...
| | веќе видена | слични

 Кога ќе го слушнете зборот Samsung, сигурно прво помислувате на смартфон, а не на вид корејска риба. Или, пак, додека го користите Google, веројатно не сте ...
| | веќе видена | слични

 Ако уште не сте си го пронашле вашиот двојник, можеби барате на погрешно место, бидејќи може да се крие помеѓу животинскиот свет. Славните личности имаат ...
| | веќе видена | слични

 Кога ќе отидете во Јапонија, ќе бидете воодушевени од дружељубивоста на тамошните жители, светлата во Токио и обединетоста на народот. Бидејќи Јапонија е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во емисијата „200“ на Алсат професорот Гордан Калајџиев ги коментираше актуелните случувања околу преговорите за обвинителството и случаите кои ги превзеде ...
сите 480 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објави список од 25 лица вработени во СЈО по линии на непотизам. Обвинителот Гаврил Бубевски во СЈО си ги вработил братучедите Ефимија и Љупчо ...
сите 381 | | | веќе видена

Борбата против криминалот, високата корупција мора да продолжи и ние навистина конечно мораме да имаме решение, со кое сите ресурси ќе бидат ставени во ...
сите 266 | | | веќе видена

 Психолозите имаат неколку совети за тоа што не треба да го правите на првиот состанок со личноста која ви се допаѓа, за да не оставите лош впечаток. Првите ...
сите 218 | | | веќе видена

Сакаме да изградиме систем во кој пациентот ќе биде во центар и сакаме да ја подобриме комуникацијата со пациентите, да го слушнеме нивниот глас „Доста е за ...
сите 302 | | | веќе видена

Нови 30 дена е продолжен притворот на Катица Јанева која е трета осомничена во случајот Рекет. Кривичниот суд вчера на предлог на Обвинителството и го продолжи ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фотографии што докажуваат дека природата сепак владее со нас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: