Зошто докторите препишуваат градинарство за анксиозност и депресија наместо лекови?

Научниците откриле дека поминувањето два часа неделно во природа е поврзано со подобро здравје и поголема благосостојба. Можеби и не изненадува тоа што ...
| | веќе видена | слични

Научниците докажале дека жените што имаат силен карактер се вистинско богатство за партнерот. Добро прочитавте! Според истражувањата, таквата жена значително ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Новото време донело и нови болести на зависности. Напредокот на технологијата, колку и да го олеснува нашиот секојдневен живот, истовремено носи со себе и ...
| | веќе видена | слични

Научниците од Кралскиот универзитет во Белфаст откриле дека една таблета аспирин месечно е доволна доза за превентива против рак на грлото. Тие извршиле ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Во емисијата „200“ на Алсат професорот Гордан Калајџиев ги коментираше актуелните случувања околу преговорите за обвинителството и случаите кои ги превзеде ...
сите 480 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објави список од 25 лица вработени во СЈО по линии на непотизам. Обвинителот Гаврил Бубевски во СЈО си ги вработил братучедите Ефимија и Љупчо ...
сите 383 | | | веќе видена

Борбата против криминалот, високата корупција мора да продолжи и ние навистина конечно мораме да имаме решение, со кое сите ресурси ќе бидат ставени во ...
сите 268 | | | веќе видена

 Психолозите имаат неколку совети за тоа што не треба да го правите на првиот состанок со личноста која ви се допаѓа, за да не оставите лош впечаток. Првите ...
сите 218 | | | веќе видена

Сакаме да изградиме систем во кој пациентот ќе биде во центар и сакаме да ја подобриме комуникацијата со пациентите, да го слушнеме нивниот глас „Доста е за ...
сите 302 | | | веќе видена

Нови 30 дена е продолжен притворот на Катица Јанева која е трета осомничена во случајот Рекет. Кривичниот суд вчера на предлог на Обвинителството и го продолжи ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто докторите препишуваат градинарство за анксиозност и депресија наместо лекови?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: