Во Италија затворени 114 пиратски сајтови кои емитуваа натпревари од Серија А


Италијанските власти затворија 114 пиратски сајта кои пренесуваа натпревари од Серија А, објави „Кориере дело спорт“. Операцијата се одвиваше под кодно име ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Навистина контроверзна изјава даде искусниот италијански телевизиски аналитичар, Лусијано Пасирани кој посочи како може да се запре Ромелу Лукаку. 80 годишниот ...
| | веќе видена | слични

Италијанскиот аналитичар Лучано Пасирани беше избркан од ТВ канал, откако даде расистичка забелешка на адреса на Ромелу Лукаку, откако му предложи на играч, да ...
| | веќе видена | слични

Расизмот е сеуште огромен проблем на Апенините и Италијанците очигледно не можат да најдат решение како ова зло да исчезне не само од спортот, туку и воопшто ...
| | веќе видена | слични

Белгискиот напаѓач Ромелу Лукаку повторно е жртва на расизам. Расизам се уште е голем проблем на Апенините. Срамотен коментар даде италијанскиот фудбалски ...
| | веќе видена | слични

Белгискиот напаѓач на Ромелу Лукаку на почетокот на овој месец беше жртва на расистички навреди. Интер пред две недели играше на гости против Каљари и во тој ...
| | веќе видена | слични

Искусниот новинар Лучано Пасирани ги разгоре страстите со изјавата за Ромелу Лукаку, тој почна да го фали Белгиецот колку е добар но на крај ја оплеска кога ...
| | веќе видена | слични

Новинарот Лучано Пасирани доби отказ откако во емисија на Топ Калчо 24 изјави дека единствен начин да се сопре Ромелу Лукаку е да му фрлат 10 банани за тој да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секој предлог е вреден за внимание, целта ни е да постигнеме договор, изјави денеска премиерот Зоран Заев, прашан за коментар на предлог законот за Јавно ...
сите 638 | | | веќе видена

Сите обвинители од Специјалното јавно обвинителство се враќаат во матичните освен притворената Катица Јанева која од денeска и практично е без работа. Нејзе ...
сите 402 | | | веќе видена

Полицијата поднесе кривична пријава против 31-годишниот С.М. од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при ...
сите 176 | | | веќе видена

ОВЕН Вложувате многу енергија во работата. Овој период ќе дознаете многу нешта кои не сте ги ни претпоставувале. Не трошете време на туѓите грижи и чувајте се ...
сите 136 | | | веќе видена

Криминалците и арамиите коишто се власт не смеат да биат причината која ќе го загорзи датумот за почнување на преговори со Европска Унија, истакна во ...
сите 197 | | | веќе видена

Честите замерки на голманот на Вардар Филип Гачевски кон селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски се главна тема во словенечките медиуми. Ова ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Италија затворени 114 пиратски сајтови кои емитуваа натпревари од Серија А

Од:
До кого (е-маил):
Порака: