Нигерија го „краде“ Абрахам од Англија – Супер орлите имаат рецепт се вика Ивоби

Тами Абрахам игра во извонредна форма за Челзи на почетокот на сезоната и повторно е актуелно прашањето за која национална селекција ќе игра во иднина. Иако ...
| | веќе видена | слични

Младиот голгетер на Челси најави дека не ја отпишува Нигерија како негова репрезентација наместо родната Англија. Пред две години тврдеше дека неговата верност ...
| | веќе видена | слични

Младиот напаѓач посебно има забелешка до една карактеристика во видео играта која стои зад неговото име, јавно ги прозва „ЕА Спортс“ тоа да го корегираат. ...
| | веќе видена | слични

Екипата на Челси во суперефикасен натпревар го совлада Вулверхемптон со 2-5 на гостински терен. „Сините“ уште во првиот дел обезбедија висока предност откако ...
| | веќе видена | слични

Челси има убедливо водство од 0:3 по првите 45 минути на „Молину“ стадионот, полувреме во кое младите играчи на Френк Лампард демонстрираа максимална ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Европскиот ракометен шампион Вардар доживеа пораз на гостувањето кај Мешков Брест со 24:22 (12:10) во првото коло од новото издание на ракометната Лига на ...
сите 119 | | | веќе видена

Мирослав Богдановски, пратеникот од коалицијата „Можеме“ и припадник на владеачкото парламентарно мнозинство во Собранието, е еден од првите кој се побуни ...
сите 92 | | | веќе видена

Од утре од 18 часот во Србија стапува на сила нова одлука – сите државјани на Србија кои ќе се вратат од земји каде има голем број заболени од коронавирус мора ...
сите 200 | | | веќе видена

Реална помош или популистичка мерка ќе биде новата платежна картичка која ја најави премиерот Зоран Заев, а која треба да се додели на пензионерите со пензии ...
сите 64 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично ...
сите 76 | | | веќе видена

Нема пари за инклузивно образование. Децата со попреченост се оставени без образовни асистенти, но има пари за службени возила, за што Владата потрошила цели ...
сите 132 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нигерија го „краде“ Абрахам од Англија – Супер орлите имаат рецепт се вика Ивоби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: