Субвенции за сончеви колектори, ПВЦ прозорци и за печки на пелети

Од следната недела до 25 октомври велешани ќе можат да аплицираат за субвенции за печка на пелети или инвертер клима. Советот на Општина Велес вчера одлучи на ...
| | веќе видена | слични

Откако државата не го вклучи Велес меѓу градовите каде ќе се субвенционира греењето на инвентори, Советот на Општина Велес едногласно донесе одлука да ги ...
| | веќе видена | слични

Оваа година општина Гази Баба продолжува со субвенционирање на сите граѓани за набавка на нови печки на пелети во износ од 70 отсто од вредноста на грејното ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вкупно 29,7 милиони денари е новото зголемување за Програмата за промоција на обновливи извори на енергија и поттикнување на енергетска ефикасност во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Владата направи одредени измени во протоколот кој се однесува на згрижување на децата во градинките. Сега е предвидено во групите од 0 до 2 години, наместо по ...
сите 211 | | | веќе видена

Нашата цел е првата Меѓувладина конференција да се одржи за време на нашето претседателство со Советот на Европската Унија и сме оптимистични дека тоа ќе се ...
сите 369 | | | веќе видена

Со изборот на Рашела Мизрахи за член на Извршниот комитет се потврдува дека ВМРО ДПМНЕ е против интеграцијата на Република Северна Македонија во Европската ...
сите 159 | | | веќе видена

Сиромаштија, граѓани без работа, покачени давачки е реалната слика во Македонија. Поради пандемијата Ковид – 19, над 40.000 граѓани останаа без работа, ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Субвенции за сончеви колектори, ПВЦ прозорци и за печки на пелети

Од:
До кого (е-маил):
Порака: