Субвенции за сончеви колектори, ПВЦ прозорци и за печки на пелети

2 копии
9 копии

Вкупно 29,7 милиони денари е новото зголемување за Програмата за промоција на обновливи извори на енергија и поттикнување на енергетска ефикасност во ...
| | веќе видена | слични

На редовната 153-та седница на Владата е решено да почнат работите на канализационата инфраструктура во индустриската зона Визбегово. Владата на денешната ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Со измената на Програмата предвидено e зголемување на средствата предвидени со Буџетот и тоа: дополнителни 5 милиони денари за субвенции за сончеви колектори, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски утре се враќаат во судница да го застапуваат предметот Монструм. Републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески веќе започнал со ...
сите 540 | | | веќе видена

Адвокатот Панче Тошковски во емисијата Отворено на 24 телевизија изјави дека од денешен аспект повеќе од јасна е мислата на правните експерти во Република ...
сите 356 | | | веќе видена

Адвокатот Тони Менкиновски кој е лидер на преговарачкиот тим на опозициската ВМРО-ДПМНЕ за носење на ново законско решение за јавното обвинителство истакна ...
сите 368 | | | веќе видена

Синдикатот на Клинички центар го поддржува протестот под мотото „Стоп за насилство врз здравствени работници“ организиран од Асоцијацијата на специјализанти и ...
сите 180 | | | веќе видена

Македонската одбојкарска репрезентација ќе чека уште еден меч за официјално да се пласира во осминафиналето на Европското првенство. Белорусите денеска не ни ...
сите 288 | | | веќе видена

Северна Македонија ја заврши работата, сега вие завршете ја својата работа, им порача на европските лидери од Скопје, Доналд Туск, претседателот на Европскиот ...
сите 81 | | | веќе видена

Саудиска Арабија денеска ја повика меѓународната заедница „да преземе одговорност во осуда на сторителите“ и „јасно да се спротистави“ на оние што стојат зад ...
сите 203 | | | веќе видена

Барањето за раскинување на договорите за закуп се однесува на двајцата поранешни претседатели, информира Државната комисија за спречување на корупција.,,Сакаме ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Субвенции за сончеви колектори, ПВЦ прозорци и за печки на пелети

Од:
До кого (е-маил):
Порака: