Аргентина без Меси не може да ја прекине мексиканската серија


Лаутаро Мартинез минатата сезона пристигна во Интер и потпиша петгодишен договор. Првата сезона Аргентинецот не добиваше голема минутажа, но оваа сезона е прв ...
| | веќе видена | слични

Лаутаро Мартинез повторно го сврти вниманието на јавноста по одличната партија во дресот на репрезентацијата на Аргентина на пријателската средба со Мексико. ...
| | веќе видена | слични

22 годишниот напаѓач го засени заминувањето на Икарди во ПСЖ ова лето, тој полека но сигурно станува клучен играч за „Нероаѕурите“ со своите импресивни ...
| | веќе видена | слични

Репрезентациите на Аргентина и Мексико одиграа пријателски натпревар во кој „гаучосите“ буквално го растурија својот противник со 4:0. На средбата на која ги ...
| | веќе видена | слични

Репрезентацијата на Аргентина покажа дека знае да победува и без својот најдобар фудбалер, Лионел Меси кој е суспендиран поради коментарите за време на Копа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Oткако двете партии излегоа со заедничко соопштение дека се блиску до договор, извори од СДСМ за „360 степени“ велат дека средбата Љупчо Николовски и Артан ...
сите 461 | | | веќе видена

Интерпол ќе испрати тим експерти во Бејрут за да им помогне на либанските власти во истрагата за катастрофалната експлозија во пристаништето. – На барање на ...
сите 473 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ денеска со обвинување за СДСМ за случувањата со поплавата во РЕК Битола. Оттаму велат дека јавноста треба да знае дека поради како што велат ...
сите 328 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

Најпрво изјави Зоран Заев, лидерот на СДСМ, дека со 15 пратеници не може да се стане премиер, алудиурајќи на проектот на ДУИ за прв Албанец премиер. На оваа ...
сите 131 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Полицијата трага по исчезнатото лице, С.Н., кое вчера во велешкото село Белештевица, од надојдена вода, заедно со возило, биле однесени кон реката Вардар. Како ...
сите 266 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Аргентина без Меси не може да ја прекине мексиканската серија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: