У21 Македонија ги декласира Фараните со седум постигнати гола

3 копии

Ерхан Селими кој ја презеде клупата на Шкендија по оставката на Ќатип Османи, ја доведе екипата до првата победа во новата сезона. Тетовци во 5. коло од Првата ...
| | веќе видена | слични

В. Д.тренерот на тетовци Ерхан Селими, по триумфот над Работнички од 3:0 го даде својот коментар. „Бевме под голем психолошки притисок, едноставно знаевме дека ...
| | веќе видена | слични

Димитар Тодоровски (17 години), супер – талентот на Работнички попладнево во Тетово, на дербито со Шкендија, ќе биде скаутиран или „скениран“ од страна на ...
| | веќе видена | слични

Кој ли само претпоставуваше дека кога ќе се игра 5.коло дерби нема да биде мечот меѓу Шкендија и Работнички. Односно ќе биде дерби, но на дното. Екипи, кои ...
| | веќе видена | слични

Во сабота во Тетово, во рамките на 5. коло во ПМФЛ, Работнички ќе му гостува на шампионот, на тимот на Шкендија. Убава вест за стручниот штаб на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Мод мотото „Доста е! Стоп за насилството врз здравствените работници“ денеска во 11 часот ќе се одржи протест на здравствените работници, по неодамнешните ...
сите 186 | | | веќе видена

 Дали ова ќе биде вашиот среќен ден? Дали работите ќе ви одат од рака? Што ви предвидува хороскопот – на кое поле ѕвездите ви се наклонети и каде постојано ќе ...
сите 176 | | | веќе видена

28-годишниот Његош Радосавлјевиќ, припадник на Пожарникарно-спасувачката екипа настрадал кога паднал од чамец, затоа што неговиот другар Слободан К. нагло го ...
сите 62 | | | веќе видена

Преговори во живо на телевизија 24 – новиот закон за јавно обвинителство на масата на отворено. Ќе има ли правда или ќе се вкорени неправдата – кој ги брани ...
сите 175 | | | веќе видена

Која била улогата на владиниот генерален секретар, Драги Рашковски во тендерот за набавка на радарска опрема во М НАВ? Дали во целиот случај има малверзации ...
сите 101 | | | веќе видена

После нападот на саудиските нафтени построенија , многумина ги мачат прашањата: Како нација која има 6 најголем воен буџет на светот и 6 врвни противвоздушни ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

У21 Македонија ги декласира Фараните со седум постигнати гола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: