Нетанјаху најави анексија на Западниот брег ако победи на изборите


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху објави дека ќе анектира големи делови од окупираните палестински територии ако следната недела повторно биде избран. Тој ...
| | веќе видена | слични

Пат-позиција по парламентарните избори во Израел: партијата Ликуд на премиерот Бенјамин Нетанјаху има еднаков број места со Сино-белиот сојуз на Бени Ганц. ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Европската Унија ја осуди одлуката на израелската влада донесена вчера за етаблирање нова колонија во јорданската долина. Владата во Тел Авив, иако техничка, ...
| | веќе видена | слични

Неизвесно е кој ќе биде премиер на Израел, откако излезните анкети по денешните избори покажа мртва трка меѓу досегашниот премир Бенјамин Нетанијаху и лидерот ...
| | веќе видена | слични

Излезните анкети по вторите парламентарни избори во последните пет месеци во Израел покажуваат дека се уште е прерано за да се знае кој ќе биде нов предводник ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска ја критикуваше најавата на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изречена минатата недела дека планира да ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Адвокатот Тони Менкиновски кој е лидер на преговарачкиот тим на опозициската ВМРО-ДПМНЕ за носење на ново законско решение за јавното обвинителство истакна ...
сите 634 | | | веќе видена

Капитенот Никола Ѓоргиев одигра уште еден брилијантен натпревар и беше вистински лидер во триумфот над Словенија со што се ставивме во позиција да можеме да се ...
сите 310 | | | веќе видена

Мод мотото „Доста е! Стоп за насилството врз здравствените работници“ денеска во 11 часот ќе се одржи протест на здравствените работници, по неодамнешните ...
сите 189 | | | веќе видена

28-годишниот Његош Радосавлјевиќ, припадник на Пожарникарно-спасувачката екипа настрадал кога паднал од чамец, затоа што неговиот другар Слободан К. нагло го ...
сите 62 | | | веќе видена

 Дали ова ќе биде вашиот среќен ден? Дали работите ќе ви одат од рака? Што ви предвидува хороскопот – на кое поле ѕвездите ви се наклонети и каде постојано ќе ...
сите 174 | | | веќе видена

Вака “блеска” политичката правда на Зоран Заев од која што се срами секој чесен граѓанин. Законите и овластувањата се злоупотребуваат за изнуда на пари и за ...
сите 180 | | | веќе видена

Која била улогата на владиниот генерален секретар, Драги Рашковски во тендерот за набавка на радарска опрема во М НАВ? Дали во целиот случај има малверзации ...
сите 101 | | | веќе видена

После нападот на саудиските нафтени построенија , многумина ги мачат прашањата: Како нација која има 6 најголем воен буџет на светот и 6 врвни противвоздушни ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нетанјаху најави анексија на Западниот брег ако победи на изборите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: