Нов кабинет за учениците од градежно-геодетската струка во „Таки Даскало“


Учениците од градежно геодетската струка од СОУ „Таки Даскало“ во Битола од денес наставата ќе ја посетуваат во нов кабинет, целосно опремен со софистицирани ...
| | веќе видена | слични

Официјално од 11 септември, започна доделувањето на првите организатори за складирање на мобилните телефони на територија на општина Карпош, во сите десет ...
| | веќе видена | слични

Како сардини во конзерва, така дечињата од основното училиште „Димитар Поп Георгиев-Беровски“ од Скопје ја следат наставата, се пожалија родителите. Дел од нив ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На пригодна свеченост, денеска во средното техничко улишите во Гостивар (ОСТУ Гостивар) беше означен почетокот на работењето на ЕВН паралелка како дел од ...
| | веќе видена | слични
5 копии
8 копии

ЕВН за првпат годинава им овозможи на учениците од Полошкиот Регион да станат дел од новата ЕВН паралелка. Во Општинското средно техничко училиште „Гостивар“ ...
| | веќе видена | слични

Со формирањето на оваа паралека во Гостивар 20 ученици ќе бидат дел од првата генерација на електро-монтери и електро-техничари кои по завршувањето на ...
| | веќе видена | слични

Речиси осумдесет првачиња го започнаа своето образование во ОУ Св. „Климент Охридски“. Години наназад ова училиште мака мачеше со запишувањето на првачиња, но ...
| | веќе видена | слични

Новинарот Фуркан Алиу сподели фотографија на социјалната мрежа Фејсбук од повик за протест против албанската паралелка што се формира во ОУ „Његош“, општина ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вкупно 171 предмет презело Јавното обвинителство на Република Северна Македонија од Специјалното јавно обвинителство, велат од ЈОРСМ за МИА. – Јавното ...
сите 301 | | | веќе видена

Собранискиот спикер Џафери го врати на доработка предлогот за анкетната комисија за СЈО кој пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ го достави до него и им даде рок ...
сите 307 | | | веќе видена

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева осомничена за случајот „Рекет“ останува во притвор, откако судијата на претходна постапка ја одбил ...
сите 136 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски посочува дека на власта не и одговара да се донесе законот за јавно обвинителство и дека СДСМ сака да го закочи ...
сите 218 | | | веќе видена

Немаат само тинејџерите “влажни соништа“и возрасните можат да го доживеат врвот во сон, потврдува науката...Можеби оваа теорија за доживување на “врв“ кога сте ...
сите 36 | | | веќе видена

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, која е разрешена од функцијата и е во притвор како осомничена во случајот „Рекет“, во вторник повторно ќе дава ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нов кабинет за учениците од градежно-геодетската струка во „Таки Даскало“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: