Трамп објави фотографија: Гром го погоди претседателскиот авион

Претседателот на САД, Доналд Трамп стави на социјалните мрежи драматична фотографија од молња која удира директно во претседателскиот авион, што го присили да ...
| | веќе видена | слични

Слеп човек од Бахамите успеал да го спаси синот инвалид од налетот на силната бура Доријан. Брент Лав го носел на рамења својот 24 годишен син кој боледувал од ...
| | веќе видена | слични

Откако ураганот Доријан го уништил кровот на нивната куќа, 49-годишниот Брент Лов бил принуден да го одведе својот 24-годишен син на сигурно. Тоа го направил и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Слеп човек од Бахамите успеал да направи нешто речиси невозможно. Откако страшното невреме го разнело покривот од неговиот дом во Абако, Брент Лоу од Бахамите ...
| | веќе видена | слични

Кога вода почнала да навлегува во нивната куќа, Андријан Фарингтон од Бахамите го однел својот 5 годишен си на покривот од куќата мислејќи дека таму ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Кога водата се доближила до кровот од нивната куќа, Адријан Фарингтон од Бахамите, го однел својот петгодишен син сам на кровот, мислејќи дека таму ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Ураганот Доријан со намалена сила пристигна во канадската провинција Нова Шкотска еден ден откако направи пустош во Северна Каролина. „Ројтерс“ наведува дека ...
| | веќе видена | слични

Останато

Советот на јавни обвинители денеска треба да го констатира престанокот на мандатот на обвинителите од Специјалното јавно обвинителство. Во саботата сецијалната ...
сите 309 | | | веќе видена

Заев посочи дека првпат слуша за предлогот и не сака да води преговори преку медиумите, но оти треба убаво да се разгледа решението за воспоставување ...
сите 451 | | | веќе видена

Откако државното обвинителство ги презеде преметите од СЈО, Советот на Јавните обвинители денеска им го прекина мандатот на десетте обвинители од тимот на ...
сите 140 | | | веќе видена

Како што порача Дескоска, напад врз здравствен работник е исто како да нападнете полицаец и предвидена е казна од една до 10 години за физички напад.
сите 151 | | | веќе видена

Бик Овој период ќе ви биде незаборавен од неколку причини. Напорно работевте за да стигнете до тука. Сонцето ќе биде во вашата петта и шеста куќа, без проблем ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп објави фотографија: Гром го погоди претседателскиот авион

Од:
До кого (е-маил):
Порака: