Археолозите открија скелет стар два милениума со „телефон“ при рака

Во гробница стара 2.000 години археолозите пронајдоа скелет на жена, која ја нарекоа Наташа. Областа каде што е ископана Наташа се наоѓа во руската република ...
| | веќе видена | слични

Археолозите го откриле најстариот чај на светот меѓу богатството кое е погребано со кинесиот цар Јинг од Хан кој владеел со Кина од 157-та до 141-та година ...
| | веќе видена | слични

Во селото Враништа, Струшко и денес постои црквата Св. Богородица која е во урнатини. Оваа единствена ориентална трикорабна базилика во Македонија е редок ...
| | веќе видена | слични

Најпознатите посмртни останки, кои уште се нарекуваат и „Ромео и Јулија од Модена“ воопшто не се маж и жена. Се работи всушност за тела на двајца мажи, а тоа е ...
| | веќе видена | слични

Костурите кои се држат за рака, познати како “Љубовници од Модена“, биле мажи, утврдиле италијанските научници. Костурите се откриени во 2009-та година во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скелети кои се најдени како се држат за рака, познати како „љубовниците од Модена“, биле мажи, утврдиле италијанските научници. Овие скелети се откриени во ...
| | веќе видена | слични

Во внатрешноста на ѕидините на Кремљ откриени се многубројни остатоци од садови, а тоа откритие би можело да послужи како доказ дека на тоа место имало ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВМРО-ДПМНЕ објави список од 25 лица вработени во СЈО по линии на непотизам. Обвинителот Гаврил Бубевски во СЈО си ги вработил братучедите Ефимија и Љупчо ...
сите 349 | | | веќе видена

Репрезентацијата на Македонија во одбојка Европското првенство во Словенија го заврши во групната фаза. Поразите кои ги претрпевме во првите натпревари во кои ...
сите 348 | | | веќе видена

Ранет лекар на работно место, претепан доктор во ходник во болница, нападнат медицински персонал, хорор услови за работа, разрушени болници, хаос во кој освен ...
сите 317 | | | веќе видена

Милионот и пол евра, кои Орце Камчев му ги предаде на Бојан Јовановски во објавената снинка за „Рекет“, биле наменети за неговиот нов пасош. Како што пренесува ...
сите 315 | | | веќе видена

Вашиот партнер се однесува чудно и имате чувство дека не е баш среќен како што знае да биде или пак некогаш бил. Се сомневате, но не сте сигурни во ова и не ...
сите 159 | | | веќе видена

Едноставна техника. Доколку не знаете како да направите нешто тогаш прашајте професионалец. Еве што професионалните актерки за возрасни препорачуваат за во ...
сите 27 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Археолозите открија скелет стар два милениума со „телефон“ при рака

Од:
До кого (е-маил):
Порака: