Нема нешто што не лечи: Расте насекаде околу нас, а доволен е само еден лист дневно


Се работи за извонреден универзален лек кој може да се употреби кај различни здравствени проблеми и потешкотии. Sempervivum tectorum е лековито растение кое ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Кога ги оставате цигари потребно е време организмот да се исчисти од годините на пушење.Брз и здрав начин за пушачите да го исчистат телото од никотин е да ...
| | веќе видена | слични

Ако редовно пиете црно кафе, не го фрлајте талогот. Кога ќе го запалите, комарците ќе избегаат од вашиот дом. Исто така, може да користите и малсо од лаванда ...
| | веќе видена | слични

Фара Дукаи е една од најпознатите и највлијателните инстаграм-блогерки, која покрај природни препарати, има и своја козметичка линија. Сепак, и покрај ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 281 | | | веќе видена

Mафија што му служи на Заев се оние кои ја растураат ВМРО-ДПМНЕ и не дозволуваат промени, форсирајќи ја политиката која што ги оттргнува гласачите од ...
сите 122 | | | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ Заев вели дека Бугарите го чувствувале Гоце Делчев како бугарски револуционер. И тоа било факт. И сега, како на некој како него да му објасниш ...
сите 185 | | | веќе видена

Државното музичко училиште дозвола доби со физичко присуство на ученици да ги одржува стручните премети, но не и општообразовните предмети, теоретските, ...
сите 414 | | | веќе видена

Бизнисменот Сеад Кочан останува во затвор. Врховниот суд ја потврди казната на скопска Апелација со која Кочан беше осуден на 4 години и 8 месеци затвор. ...
сите 85 | | | веќе видена

Незадоволството од здравствениот систем и долгите административни процедури, пациентите се почесто го покажуваат со зголемена агресија и зачестени физички ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема нешто што не лечи: Расте насекаде околу нас, а доволен е само еден лист дневно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: