ПОТРАГА ПО ЛЕК ПРОТИВ СИДА: Научници работат на средство за разградување ХИВ

2 копии

Меѓународен тим научници објавија дека откриле средство што ги разградува молекулите на ХИВ вирусот и ги прават неактивни. Стручни лица од Русија, Финска, ...
| | веќе видена | слични

Научниците од Кралскиот универзитет во Белфаст откриле дека една таблета аспирин месечно е доволна доза за превентива против рак на грлото. Тие извршиле ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

По сè изгледа, човештвото е на работ на откритие на првиот лек што го одвраќа процесот на стареење, барем така сметаат научниците што стојат зад почетната фаза ...
| | веќе видена | слични

Во обид да ја регенерираат тимусната жлезда, истражувачите од Универзитетот „Калифорнија“ во Лос Анџелес пронашле решение со кое би можел да се забави процесот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 205 | | | веќе видена

Силна словенечка поддршка за одржување на првата Меѓувладина конференција, која означува старт на пристапните преговори за Македонија со ЕУ до крајот на ...
сите 279 | | | веќе видена

Реакции во јавноста предизвика мејл од Министерството за образование и наука кој наставниците ги испраќаат до родителите на учениците за тоа на какви уреди ќе ...
сите 356 | | | веќе видена

Во врска со настаните кои се случија изминатите денови каде што беа нападнати полициски службеници, се огласи Европскиот полициски синдикат. „Најостро го ...
сите 22 | | | веќе видена

Четвртиот пакет мерки за поддршка на економијата ќе биде објавен денеска, а дел од мерките ќе бидат даночни олеснувања за одредени сектори. Владата планира од ...
сите 226 | | | веќе видена

Нема потреба од рестрикции и карантини, но ако има значајна промена на епидемиолошката слика првиот чекор би бил некоја форма на поблаги рестриктивни мерки, ...
сите 244 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОТРАГА ПО ЛЕК ПРОТИВ СИДА: Научници работат на средство за разградување ХИВ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: