5 квалитети кои можеме да ги најдеме само во вистинските пријатели

Вистинските пријатели се богатство кое треба да го чуваме. За квалитетите на добрите пријатели се зборува долго, но психолозите истакнуваат 5 квалитети со кои ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

 Книгите за самопомош се нешто што луѓето честопати го бараат кога не гледаат друг излез. Овие книги се многу популарни кај жените кои веруваат дека скриената ...
| | веќе видена | слични

Овој живот е како лет со авион. Немаме контрола над полетувањето, немаме контрола над слетувањето, немаме контрола над турбуленциите, но имаме контрола врз она ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владата на својата 5-та седница, одржана на 22 септември, го усвои и Извештајот за работата на Комисијата за разгледување на поднесени барања од страна на ...
сите 476 | | | веќе видена

Нов протест против власта, најави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој ги повика граѓаните својот револт против оваа влада да го искажат вечерва во ...
сите 175 | | | веќе видена

Делчев е македонски револуционер, но дали ова е рецепт од кабинетите на Пендаровски и Заев кој ќе биде прифатлив за Бугарија и ќе ги отвори преговорите со ...
сите 400 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Меморандум за забрзување на процесот на интеграција на Македонија во ЕУ; Меморандум за формирање на Координативен комитет за економска соработка и Техничка ...
сите 218 | | | веќе видена

Политичкиот аналитичар Сотир Костов, вечерва во Алфа телевизија во „Што не е јасно“ истакна дека е згрозен од насилството кое власта структурно го прави врз ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

5 квалитети кои можеме да ги најдеме само во вистинските пријатели

Од:
До кого (е-маил):
Порака: