Елена направи нешто што им успеало само на седуммина НБА-играчи

Елена Деле Доне стана првата кошаркарка во историјата на женската ВНБА-лига која регуларната сезона ја заврши со повеќе од 50 проценти реализација на шут од ...
| | веќе видена | слични

Џејмс Харден никако не може да се помири со резултатите од гласањето за МВП на минатогодишната НБА сезона. Во интервју за американските медиуми Харден ...
| | веќе видена | слични

Останато

Владата на својата 5-та седница, одржана на 22 септември, го усвои и Извештајот за работата на Комисијата за разгледување на поднесени барања од страна на ...
сите 476 | | | веќе видена

Нов протест против власта, најави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој ги повика граѓаните својот револт против оваа влада да го искажат вечерва во ...
сите 175 | | | веќе видена

Делчев е македонски револуционер, но дали ова е рецепт од кабинетите на Пендаровски и Заев кој ќе биде прифатлив за Бугарија и ќе ги отвори преговорите со ...
сите 400 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Меморандум за забрзување на процесот на интеграција на Македонија во ЕУ; Меморандум за формирање на Координативен комитет за економска соработка и Техничка ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Елена направи нешто што им успеало само на седуммина НБА-играчи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: