Манчевски: Има услови на пазарот за дополнителен мобилен оператор

5 копии

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски, во рамки на ITU Телеком, ги претстави условите за инвестирање во Република Северна ...
| | веќе видена | слични
5 копии

И покрај малиот македонски телекомуникациски пазар сепак постои интерес за влез на нов играч, стои во анализата „Трет мрежен мобилен оператор во Македонија – ...
| | веќе видена | слични

Институтот за развој на електронските комуникации ИНРЕКОМ Скопје, истражуваше дали Македонија ќе добие трет мобилен оператор, а граѓаните поголем избор кој ќе ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Македонија и Црна Гора денеска потпишаа спогодба за заедничко признавање на квалификувани доверливи услуги и на шемите за електронска идентификација. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски, од Подгорица порача дека вината за нереформираниот јавен сервис треба да се бара кај ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски, и министерката за јавна администрација на Црна Гора, Сузана Прибиловиќ, денеска ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Новинарите се новите борци за слобода и заштитен механизам и ние мора да ги обезбедиме сите потребни алатки за да можат да ја водат таа борба, рече министерот ...
| | веќе видена | слични

Министерот Манчевски се осврнал на реформите направени во изминатите две години во медиумската сфера во Македонија, новиот Закон за аудио и аудиовизулени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Северна Македонија нуди поволни услови за влез на трет мобилен оператор, изјави министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски, кој во ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВМРО-ДПМНЕ објави список од 25 лица вработени во СЈО по линии на непотизам. Обвинителот Гаврил Бубевски во СЈО си ги вработил братучедите Ефимија и Љупчо ...
сите 390 | | | веќе видена

Борбата против криминалот, високата корупција мора да продолжи и ние навистина конечно мораме да имаме решение, со кое сите ресурси ќе бидат ставени во ...
сите 260 | | | веќе видена

Катица Јанева која до неодамна беше на чело на институцијата која требаше да гони функционери за висока корупција останува во Шутка. Ова станува јасно од ...
сите 178 | | | веќе видена

Жените родени во овој знак можат да заведат кој и да посакаат, додека мажите важат за најснаодливи во кревет. Се разбира, станува збор за Биковите, кои општо ...
сите 200 | | | веќе видена

Дарко Јаневски Додека се палите како „хепо коцки“ на „бомбите“ што Фатиме Гучи и Бубе ги пуштаат во судница за „Монструм“, некако заборавате дека оние за кои ...
сите 299 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Манчевски: Има услови на пазарот за дополнителен мобилен оператор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: