Народ сака пластика, ама не ЦД-а


Останато

Пратеникот Иван Стоиљковиќ вели дека е најзаслужен за одлуката на Србија да одобри 8.000 дози на вакцина против Ковид-19 за Македонија, бидејќи како што вели ...
сите 403 | | | веќе видена

На денешната 29 собраниска седница ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата не гласаа за законот за пописот на населението и домаќинствата, но тој беше усвоен во Собранието . ...
сите 108 | | | веќе видена

Поранешниот заменик министер за образование, професорот Петар Атанасов во разговор за Фактор вели дека сосема се оправдани негативните реакции во јавноста во ...
сите 532 | | | веќе видена

Зоран Заев бесрамно од 2015-та па наваму, со години печалеше политички поени со случајот „Монструм“, рече на денешната прес конференција Бојан Стојаноски, ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски не очекува промена на позициите на Софија кон Скопје и по изборите во Бугарија на 4 април. Во синоќешното интервју за ТВ Клан, ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Народ сака пластика, ама не ЦД-а

Од:
До кого (е-маил):
Порака: