Есенскиот моден тренд – носталгија за 90-тите


Стиловите инспирирани од познатите модни куќи може да ги носат и обичните жени, а не само светските џет-сетерки. Правилно искомбинирани, тие можат да се носат ...
| | веќе видена | слични

Еден од „најжешките“ трендови за сезоната есен/зима 2019/20 е високите чизми да се носат над фармерки или над панталони. Credit: Vogue Ратајковски одбра ...
| | веќе видена | слични

 Почетокот на 9-иот месец од годината полека ни ја најавува есенската сезона, па време е да се подготвите со летно-есенски модни комбинации. Комбинациите за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

Собранието е веќе конституирано и тече рокот од 10 дена за доделување на мандатот за состав на Влада, вели министерката за правда во заминување Рената ...
сите 257 | | | веќе видена

Охрид, 6. август 2020 (ИНПРЕС) – Од над 30 капалишта кои ги има во регистарот на Охридското крајбрежје, само 16 се безбедни, согласно Правилникот за видот и ...
сите 139 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Есенскиот моден тренд – носталгија за 90-тите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: