Димитров доби награда за придонес во европската интеграција на регионот


4 копии

Претседателот на Европскиот комитет на регионите, Карл-Хајнц Ламберц, кој од вчера престојува во дводневна работна посета на Република Северна Македонија, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со новите решенија практично ги обезбедивме сите случаи од СЈО да имаат судска целосна разрешница, изјави заменик-претседател на СДСМ и министерка за одбрана ...
| | веќе видена | слични

За време на средбата, инфомрираат од МНР, министерот Димитров го информираше соговорникот за позначајните постигнувања и резултати во клучните реформски ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Европските интеграции на земјава и очекувањата од претстојниот октомвриски Совет на Европската Унијата беа тема на дискусија на денешната средба на министерот ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Заменик претседателката на СДСМ придружувана од генералниот секретар Љупчо Николовски и секретарот за меѓунардона политика Дане Талески се сретна со ...
| | веќе видена | слични

Споменавте дека во октомври очекувате датум за преговори за почеток со ЕУ, но еден од условите беше законот за Јавното обвинителство, си дадовте ли можеби нов ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на Европскиот комитет на регионите, Карл-Хајнц Ламбертс, од денеска е во работна посета на Република Македонија. Заменик претседателот на Владата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако почнаа преговорите за обезбедување парламентарно мнозинство и формирање влада, политичарите како да дадоа „завет на молчење“ на фејсбук. Ако се досега ...
сите 653 | | | веќе видена

Десетици демонстранти упаднаа во зградата на Министерството за надворешни работи во Бејрут, извикувајќи пароли против Владата, јавуваат светските медиуми. ...
сите 504 | | | веќе видена

Одбележувањето на големиот државен празник 2 Август – Денот на Републиката, Илинден годинава помина во услови на здравствени протоколи поради заштита од ширење ...
сите 214 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Вангел Божиноски, архитект, новинар и туристички водич, одговори на реакциите во јавноста за новата собраниска сала во која се одржа конститутивната седница на ...
сите 144 | | | веќе видена

Делегација од Кабинетот на Претседателот Стево Пендаровски, по повод 19-годишнината од загинувањето на 10 армиски резервисти кај месноста Карпалак, денеска ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитров доби награда за придонес во европската интеграција на регионот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: