Манчевски: Северна Македонија нуди поволни услови за влез на трет мобилен оператор

Северна Македонија нуди поволни услови за влез на трет мобилен оператор, изјави министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски, кој во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

И покрај малиот македонски телекомуникациски пазар сепак постои интерес за влез на нов играч, стои во анализата „Трет мрежен мобилен оператор во Македонија – ...
| | веќе видена | слични

Институтот за развој на електронските комуникации ИНРЕКОМ Скопје, истражуваше дали Македонија ќе добие трет мобилен оператор, а граѓаните поголем избор кој ќе ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Македонија и Црна Гора денеска потпишаа спогодба за заедничко признавање на квалификувани доверливи услуги и на шемите за електронска идентификација. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски, од Подгорица порача дека вината за нереформираниот јавен сервис треба да се бара кај ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски, и министерката за јавна администрација на Црна Гора, Сузана Прибиловиќ, денеска ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Новинарите се новите борци за слобода и заштитен механизам и ние мора да ги обезбедиме сите потребни алатки за да можат да ја водат таа борба, рече министерот ...
| | веќе видена | слични

Министерот Манчевски се осврнал на реформите направени во изминатите две години во медиумската сфера во Македонија, новиот Закон за аудио и аудиовизулени ...
| | веќе видена | слични

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски, во рамки на ITU Телеком, ги претстави условите за инвестирање во Република Македонија. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Дарко Јаневски Додека се палите како „хепо коцки“ на „бомбите“ што Фатиме Гучи и Бубе ги пуштаат во судница за „Монструм“, некако заборавате дека оние за кои ...
сите 625 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објави список од 25 лица вработени во СЈО по линии на непотизам. Обвинителот Гаврил Бубевски во СЈО си ги вработил братучедите Ефимија и Љупчо ...
сите 389 | | | веќе видена

Македонија чекаше и не дочека Турција да ја победи Финска, што ќе значеше пласман на нашите одбојкари во осминафиналето од Европското првенство. Турција загуби ...
сите 343 | | | веќе видена

Сакаме да изградиме систем во кој пациентот ќе биде во центар и сакаме да ја подобриме комуникацијата со пациентите, да го слушнеме нивниот глас „Доста е за ...
сите 279 | | | веќе видена

Жените родени во овој знак можат да заведат кој и да посакаат, додека мажите важат за најснаодливи во кревет. Се разбира, станува збор за Биковите, кои општо ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Манчевски: Северна Македонија нуди поволни услови за влез на трет мобилен оператор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: