Недоволна грижа за квалитетот на водата за пиење во тетовско

Се додека водоводите во селата не добијат филтер станици можно е да се повторуваат ситуации водата за пиење да биде неисправна и да му штети на здравјето на ...
| | веќе видена | слични

-Работата за расчистување на речните корита се одвива во Голема Речица,Мала Речица, во село Порој и долж течението на река Пена од два километра. Во овој ...
| | веќе видена | слични

40 годишниот жител од Тетово кој минатиот месец физички го нападна раководителот на секторот за водовод и канализација при ЈКП Тетово ќе се соочи со соодветен ...
| | веќе видена | слични

Останато

Уште три дена има рок до можното објавување на владејачката коалиција, но страните во преговорите кои во моментов се одвиваат активно - СДСМ и ДУИ, се чини ...
сите 816 | | | веќе видена

Најголем процент – 25,9 отсто од новозаболените со Ковид-19 и во периодот од 3 до 9 август се лица на возраст над 60 години, а поголем број на заболени се ...
сите 494 | | | веќе видена

Гневните и тажни демонстранти во Бејрут во вторникот ги прочитаа имињата на 171 лице загинати во експлозијата на тамошното пристаниште, која минатата недела ...
сите 497 | | | веќе видена

Се додека не се формира Владата, нема да стартува ниту новата учебна година, велат од Комисијата за заразни болести за Фактор. На денешниот состанок ...
сите 345 | | | веќе видена

И утрово соопштение од СДСМ, во кое за разлика од претходните нивни дописи до јавноста, сега тврдат дека нивниот лидер Зоран Заев ќе биде мандатар за состав на ...
сите 816 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести на денешниот состанок, како што најави вчера министерот за здравство Венко Филипче, ќе ја разгледува можноста за воведување PCR ...
сите 146 | | | веќе видена

Десетици вреќи со огномет биле складирани во истиот хангар во кој имало повеќе од две илјади тони амониум нитрат во пристаништето во Бејрут, а каде на 4 август ...
сите 184 | | | веќе видена

Тинејџер на 16-годишна возраст од скопското село Јурумлери загина во Кадино синоќа пред полноќ при судар на два мотоцикли, објави МВР во полицискиот билтен. ...
сите 430 | | | веќе видена

Талат Џафери, доскорешен претседател на Собранието, а сега негов претседавач, повторно предупреди дека доколку претседателот Стево Пендаровски го додели ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Недоволна грижа за квалитетот на водата за пиење во тетовско

Од:
До кого (е-маил):
Порака: