Стручен коментар – Јетон Беќири: Одлично тактичко поставување… штета, можеше да има голеада


Јетон Беќири, еден од нашите млади и воедно најдобри тренери, инаку стратег на Струга Трим Лум, специјално за СПОРТМЕДИА направи стручна анализа на мечот во ...
| | веќе видена | слични

Од Струга ТЛ не се задоволни од делењето на судиската правда на натпреварот против Вардар, притоа најавувајќи и жалба до Фудбалската федерација на Македонија. ...
| | веќе видена | слични

Пишува: Зоран Ѓоршоски Белег на 5.коло е тоа што и скопските и тетовските „црвено – црни“ победија на своите мечеви со ист резултат, со 3:0. Вардар беше ...
| | веќе видена | слични

Ерхан Селими кој ја презеде клупата на Шкендија по оставката на Ќатип Османи, ја доведе екипата до првата победа во новата сезона. Тетовци во 5. коло од Првата ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Вардар ја нанижаа и третата едноподруго победа во шампионатот, по лошиот старт во првите две кола од сезоната. Па, сега „црвено-црните“ се ...
| | веќе видена | слични

В. Д.тренерот на тетовци Ерхан Селими, по триумфот над Работнички од 3:0 го даде својот коментар. „Бевме под голем психолошки притисок, едноставно знаевме дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секој предлог е вреден за внимание, целта ни е да постигнеме договор, изјави денеска премиерот Зоран Заев, прашан за коментар на предлог законот за Јавно ...
сите 638 | | | веќе видена

Сите обвинители од Специјалното јавно обвинителство се враќаат во матичните освен притворената Катица Јанева која од денeска и практично е без работа. Нејзе ...
сите 402 | | | веќе видена

Полицијата поднесе кривична пријава против 31-годишниот С.М. од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при ...
сите 176 | | | веќе видена

ОВЕН Вложувате многу енергија во работата. Овој период ќе дознаете многу нешта кои не сте ги ни претпоставувале. Не трошете време на туѓите грижи и чувајте се ...
сите 136 | | | веќе видена

Криминалците и арамиите коишто се власт не смеат да биат причината која ќе го загорзи датумот за почнување на преговори со Европска Унија, истакна во ...
сите 224 | | | веќе видена

Честите замерки на голманот на Вардар Филип Гачевски кон селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски се главна тема во словенечките медиуми. Ова ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стручен коментар – Јетон Беќири: Одлично тактичко поставување… штета, можеше да има голеада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: