„Поради четири големи ега не го освоивме СП во 2010 година“


Дониел Мален е новото холандско чудо за кое се зборува во фудбалска Европа. Младиот голгетер на ПСВ Ајндховен вчера буквално го уништи Витесе постигнувајќи ги ...
| | веќе видена | слични

Тимот на ПСВ ос убедливи 5:0 славеше над тимот на Витезе, а она што го обележа овој натпревар е фактот што сите пет погодоци беа постигнати од ист играч. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ПСВ вчера запиша убедлива победа над Витесе со 5:0 и така го задржа чекорот зад водечкиот Ајакс во холандската лига, а сите пет голови на овој натпревар ги ...
| | веќе видена | слични

Името на младиот шпански фудбалер Дани Олмо повторно интензивно се споменува на Пиринеите. Играчот кој е прва ѕвезда во тимот на Динамо Загреб на последните ...
| | веќе видена | слични

Дани Олмо е во блескава серија со голови и по денешните два против Црна Гора има учинок од 6 погодоци на последните 6 меча за младата селекција на Шпанија. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секој предлог е вреден за внимание, целта ни е да постигнеме договор, изјави денеска премиерот Зоран Заев, прашан за коментар на предлог законот за Јавно ...
сите 638 | | | веќе видена

Сите обвинители од Специјалното јавно обвинителство се враќаат во матичните освен притворената Катица Јанева која од денeска и практично е без работа. Нејзе ...
сите 402 | | | веќе видена

Полицијата поднесе кривична пријава против 31-годишниот С.М. од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при ...
сите 176 | | | веќе видена

ОВЕН Вложувате многу енергија во работата. Овој период ќе дознаете многу нешта кои не сте ги ни претпоставувале. Не трошете време на туѓите грижи и чувајте се ...
сите 136 | | | веќе видена

Криминалците и арамиите коишто се власт не смеат да биат причината која ќе го загорзи датумот за почнување на преговори со Европска Унија, истакна во ...
сите 224 | | | веќе видена

Честите замерки на голманот на Вардар Филип Гачевски кон селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски се главна тема во словенечките медиуми. Ова ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Поради четири големи ега не го освоивме СП во 2010 година“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: