Од „Охридски атлетски маратон 2012“ потврдија – згаснува Меѓународниот Охридски Атлетски Маратон

Од Здружението „Охридски атлетски маратон 2012“ и официјално потврдија дека 33-то издание на традиционалната трка кое се одржа викендв во Охрид беше последна ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Возбудувањата на 33-то издание на Меѓународниот охридски атлетски маратон ги засили и предлогот за брак.Имено, атлетичарот Никола Ивановски по влегувањето во ...
| | веќе видена | слични

Во неделата во Охрид се одржа традициналниот охридски маратон. На патеката од 30 километри од Свети Наум до Охрид меѓу тркачите беше и Никола Ивановски кој ...
| | веќе видена | слични

Останато

Десетици демонстранти упаднаа во зградата на Министерството за надворешни работи во Бејрут, извикувајќи пароли против Владата, јавуваат светските медиуми. ...
сите 504 | | | веќе видена

Одбележувањето на големиот државен празник 2 Август – Денот на Републиката, Илинден годинава помина во услови на здравствени протоколи поради заштита од ширење ...
сите 214 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 142 | | | веќе видена

Вангел Божиноски, архитект, новинар и туристички водич, одговори на реакциите во јавноста за новата собраниска сала во која се одржа конститутивната седница на ...
сите 144 | | | веќе видена

Повеќе фабрики за месо и земјоделски стопанства во Германија се претворија во жаришта на коронавирус. Една од причините: катастрофални работни и сместувачки ...
сите 62 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од „Охридски атлетски маратон 2012“ потврдија – згаснува Меѓународниот Охридски Атлетски Маратон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: