Филмот „Километар во туѓи чевли“ награден на 10-от интернационален фестивал

Во конкуренција од 167 авторски трудови од 14 подунавски земји , филмот на авторката Кристина Алексиеска „Километар во туѓи чевли“ во продукција на Телевизија ...
| | веќе видена | слични

Останато

Обвинителите од СЈО и утрово пристигнаа на работа во зградата на Рузвелтова, иако вчера Советот на јавните обвинители реши да се вратат во обвинителствата каде ...
сите 862 | | | веќе видена

Нема да се создадат услови најголемата опозициска партија да предлага јавен обвинител, без нејзино претходно дистанцирање од сите видови на криминал сторени во ...
сите 632 | | | веќе видена

Синдикатот на Клинички центар го поддржува протестот под мотото „Стоп за насилство врз здравствени работници“ организиран од Асоцијацијата на специјализанти и ...
сите 167 | | | веќе видена

Адвокатката на Јанева вели дека таа има сериозни психички проблеми и се наоѓа под терапија во притвор, а Катица Јанева од притвор си потпишува наредби по кои ...
сите 180 | | | веќе видена

ЕКИПА во Љубљана Катерина Павлова Николовска, Никола Ѓуровски Во дрес на македонската репрезентација, се разбира со бројот четири, Дани Ѓоргиева од највисоката ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филмот „Километар во туѓи чевли“ награден на 10-от интернационален фестивал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: