Бугарија тешко се бори со свинската чума

4 копии

Учесници од Албанија, Косово и Северна Македонија денеска во Приштина ќе следат курс за обучувачи за африканска свинска чума, кои потоа, стекнатите знаења ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Еднодневниот настан ќе го водат експерти за африканска чума од ФАО и од Институтот „Фридрих Лофлер". – Денешната обука за обучувачи која ја спроведува ФАО во ...
| | веќе видена | слични

Охридските фармери на свињи се едуцирани како да го заштитат својот добиток од болеста африканска свинска чума. Од оваа пролет, од појават на болеста, ...
| | веќе видена | слични

Дива свиња денеска се прошетала низ Куманово. Животното прво било забележано на улицата Никола Тесла, па кај градскиот стадион и во други делови од центарот, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Дива свиња која трчала по неколку улици во Куманово утрово ги вознемири граѓаните. Животното, кое прво било видено на улицата „Никола Тесла“, а подоцна и кај ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Свињите од дивите фарми мора да се уништат како дел од превентивните мерки, за да се спречи појавата на африканската чума во земјава, порача уште еднаш ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за земјоделство, Трајан Димковски на состанок со штипскот градоначалник Благој Бочварски, разговараше за превентивните мерки за спречување на појава ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерите на Алијанса за Албанците и Алтернатива - Зијадин Села и Африм Гаши не го прифатија предлогот на Али Ахмети од ДУИ за заедничка средба на сите ...
сите 788 | | | веќе видена

Најголем процент – 25,9 отсто од новозаболените со Ковид-19 и во периодот од 3 до 9 август се лица на возраст над 60 години, а поголем број на заболени се ...
сите 516 | | | веќе видена

Гневните и тажни демонстранти во Бејрут во вторникот ги прочитаа имињата на 171 лице загинати во експлозијата на тамошното пристаниште, која минатата недела ...
сите 486 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести на денешниот состанок, како што најави вчера министерот за здравство Венко Филипче, ќе ја разгледува можноста за воведување PCR ...
сите 146 | | | веќе видена

Десетици вреќи со огномет биле складирани во истиот хангар во кој имало повеќе од две илјади тони амониум нитрат во пристаништето во Бејрут, а каде на 4 август ...
сите 184 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бугарија тешко се бори со свинската чума

Од:
До кого (е-маил):
Порака: