Хомофобична, расистичка, сексистичка - зошто Милениумците ја мразат серијата FRIENDS?

 Родените помеѓу 1980 и 2000 година, популарно наречени „Милениумци“ (ориг. Millennials), се запрепастиле од содржината на популарната ТВ серија „Пријатели“ ...
| | веќе видена | слични

Можеби нема да имаме можност повторно да ги гледаме „Пријатели“- Моника,Чендлер, Рејчел, Рос, Џои и Фиби пред малите екрани, како се собираат во Централ Перк, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Дарко Јаневски Додека се палите како „хепо коцки“ на „бомбите“ што Фатиме Гучи и Бубе ги пуштаат во судница за „Монструм“, некако заборавате дека оние за кои ...
сите 552 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објави список од 25 лица вработени во СЈО по линии на непотизам. Обвинителот Гаврил Бубевски во СЈО си ги вработил братучедите Ефимија и Љупчо ...
сите 350 | | | веќе видена

Ранет лекар на работно место, претепан доктор во ходник во болница, нападнат медицински персонал, хорор услови за работа, разрушени болници, хаос во кој освен ...
сите 317 | | | веќе видена

Две победи над Белорусија и над Словенија, блескав сет против Русија, пораз во нијанси од Финска, објективно слаб натпревар против Турција. Македонските ...
сите 372 | | | веќе видена

Против поранешната специјална обвинителка Катица Јанева биле обезбедени докази дека таа, а не судијата на претходна постапка надлежен за „Империја“, дала ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хомофобична, расистичка, сексистичка - зошто Милениумците ја мразат серијата FRIENDS?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: