Хомофобична, расистичка, сексистичка - зошто Милениумците ја мразат серијата FRIENDS?

 Родените помеѓу 1980 и 2000 година, популарно наречени „Милениумци“ (ориг. Millennials), се запрепастиле од содржината на популарната ТВ серија „Пријатели“ ...
| | веќе видена | слични

Можеби нема да имаме можност повторно да ги гледаме „Пријатели“- Моника,Чендлер, Рејчел, Рос, Џои и Фиби пред малите екрани, како се собираат во Централ Перк, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Стапуваат на сила новите мерки за заштита од Ковид-19. Без маска нема излегување ниту на отворено, а групирањето по 22 часот ќе се казнува. Граѓаните со ...
сите 493 | | | веќе видена

Болнички капацитети има сосема доволно. Целиот Клинички центар е во ситуација на мобилизација. Утрово имав состанок со директорите на сите интерни клиники, на ...
сите 405 | | | веќе видена

Вечерашниот протест е со цел да ги потсетиме граѓаните на сите „достигнувања“ т.е. лаги и измами со кои власта ја замајува јавноста на темата здрава животна ...
сите 205 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Струга Мирче Аџиоски денеска се сретна со Игор Дурловски. Тој преку статус на Фејсбук објави дека продолжуваат братски да се ...
сите 87 | | | веќе видена

Бугарскиот европратеник Андреј Ковачев на Фејсбук пишува дека доколку Македонија не ги признае реалностите, датумот за нејзината средба со ЕУ ќе биде одложен и ...
сите 222 | | | веќе видена

„Македонија со Венко Филипче на чело на здравство руши негативни рекорди. Бројката од 870 заболени за само еден ден е директно негова вина. Филипче преспа цело ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хомофобична, расистичка, сексистичка - зошто Милениумците ја мразат серијата FRIENDS?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: