Ако видите вакви точки на телото веднаш на лекар – постои голема опасност

Ако забележите црвени точки на својата кожа, никако немојте да ги игнорирате. Најголемиот орган на телото е кожата и таа не штити од надворешнито свет, но сите ...
| | веќе видена | слични

Сексуално преносливите болести се инфекции кои најчесто се пренесуваат преку сексуален однос, освен ХИВ и сифилис кои може да се пренесат и со бременост и ...
| | веќе видена | слични

 Според генералното правило, најдобро е да чекате 18 до 23 месеци после бременост за повторно да зачнете. Истиот период е препорачлив и за природното, и за ...
| | веќе видена | слични

Живееме во ера кога скоро никаде не одиме без телефонот. Го носиме секаде со себе, дури и во тоалетот и во кујната. Меѓутоа, држењето на телефонот на некои ...
| | веќе видена | слични

Сексуалниот живот по доаѓањето на детето е тема на многубројни расправи, а за тоа јавно проговорија и некои славни личности, како актерката Еве Амури Мартино, ...
| | веќе видена | слични

Некои непријатности кои ги чувствувате за време на бременоста се едноставно дел од бременоста, но заради некои симптоми секако треба да побарате лекарска ...
| | веќе видена | слични

Останато

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, одговарајќи на новинарско прашање во однос на отфрлањето, од страна на министерот за правда Бојан Маричиќ, на барањето на ...
сите 237 | | | веќе видена

Силна словенечка поддршка за одржување на првата Меѓувладина конференција, која означува старт на пристапните преговори за Македонија со ЕУ до крајот на ...
сите 295 | | | веќе видена

Во врска со настаните кои се случија изминатите денови каде што беа нападнати полициски службеници, се огласи Европскиот полициски синдикат. „Најостро го ...
сите 89 | | | веќе видена

Реакции во јавноста предизвика мејл од Министерството за образование и наука кој наставниците ги испраќаат до родителите на учениците за тоа на какви уреди ќе ...
сите 256 | | | веќе видена

Платежни картички за пензионери и невработени ќе бидат дел од новите мерки кој денеска ќе биде усвоен и презентиран. Вкупно 350 милиони евра ќе вреди ...
сите 221 | | | веќе видена

Некогаш тоа беше само шега на шегобијците од К-15, меѓу нив и советникот во Владата на СДСМ Бубо Каров. Сега тоа веќе не е шега туку официјален вокабулар на ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ако видите вакви точки на телото веднаш на лекар – постои голема опасност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: