ВО НАШАТА ГРУПА: Вербиќ го реши Израел, Полска и Австрија без „муниција“ (ВИДЕО)


Со голот на Бенјамин Вербиќ во 91. минута, репрезентацијата на Словенија дојде до вредна победа над Израел со 3:2 на дуелот во Љубљана во рамките на ...
| | веќе видена | слични

Дониел Мален е новото холандско чудо за кое се зборува во фудбалска Европа. Младиот голгетер на ПСВ Ајндховен вчера буквално го уништи Витесе постигнувајќи ги ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Фудбалерите на Арсенал ремизираа во петтото коло од англиската Премиер лигата кај Вотфорд, иако на речиси половина час пред крајот имаа водство од два гола. ...
| | веќе видена | слични

Рома се радува на првиот триумф во новата сезона, вечерва „волчицата" одигра спектакуларно прво полувреме и го совлада Сасуоло со 4-2.Лоренцо Пелегрини ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владата на својата 5-та седница, одржана на 22 септември, го усвои и Извештајот за работата на Комисијата за разгледување на поднесени барања од страна на ...
сите 476 | | | веќе видена

Нов протест против власта, најави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој ги повика граѓаните својот револт против оваа влада да го искажат вечерва во ...
сите 175 | | | веќе видена

Делчев е македонски револуционер, но дали ова е рецепт од кабинетите на Пендаровски и Заев кој ќе биде прифатлив за Бугарија и ќе ги отвори преговорите со ...
сите 400 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Меморандум за забрзување на процесот на интеграција на Македонија во ЕУ; Меморандум за формирање на Координативен комитет за економска соработка и Техничка ...
сите 218 | | | веќе видена

Политичкиот аналитичар Сотир Костов, вечерва во Алфа телевизија во „Што не е јасно“ истакна дека е згрозен од насилството кое власта структурно го прави врз ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВО НАШАТА ГРУПА: Вербиќ го реши Израел, Полска и Австрија без „муниција“ (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: