Евакуирани жителите од Андре Мазон, 20 пожарникари се борат со огнот во Бутел


Драмата во Бутел продолжува, откако полицијата ги евакуираше жителите од улицата Андре Мазон, каде веќе два часа гори куќа . Десетина полицајци ја блокираа ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии
10 копии

Големиот пожар на сува трева, нискостеблеста и дел на дабова шума во пробиштипскиот регион е целосно изгаснат утринава во 10.30 часот. Градоначалникот на ...
| | веќе видена | слични

Фото: Медиумска информативна агенцијаВо магацин на улицата „Маршал Тито” во Струмица утрово се запалиле товарно возило и дел од покривната конструкција, ...
| | веќе видена | слични

-Пожарот го пријавил сопственикот на гумите, кој се сомнева дека му се намерно запалени, рече командирот на ТППЕ Струмица, Александар Гудев. Тројца пожарникари ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов како адвокат бил разочаран од тоа како се води истрагата за криминалната афера „Рекет“, а како политичар само еднаш се ...
сите 846 | | | веќе видена

 Судење кое е закажано за денеска претходното судско рочиште за овој предмет не беше одржано поради отсуство на адвокатите на обвинетите. Во случајот „Талир ...
сите 239 | | | веќе видена

Сакаме да изградиме систем во кој пациентот ќе биде во центар и сакаме да ја подобриме комуникацијата со пациентите, да го слушнеме нивниот глас „Доста е за ...
сите 280 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Евакуирани жителите од Андре Мазон, 20 пожарникари се борат со огнот во Бутел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: